سایبر تروریسم را می‌توان «اقدامات برنامه‌ریزی شده و هدفمند با اغراض سیاسی و غیرشخصی که علیه رایانه‌ها و امکانات و برنامه‌های ذخیره شده  تعریف کرد که در درون آن‌ها از طریق شبکه جهانی صورت می‌گیرد و هدف از چنین اقدامی نابودی یا وارد آوردن آسیب‌های جدی به آنهاست.
 
آمریکا به عنوان مالک اینترنت و صاحب بزرگ‌ترین سازمان جاسوسی سایبری دنیا (NSA) در کنار ایجاد «فرماندهی سایبری» در ساختار ارتش خود، توانسته حوزه «سایبر» را به یکی از مولفه‌های قدرت خود تبدیل و از این قدرت برای ضربه‌زدن به بسیاری از سازمان‌ها و کشورهای جهان استفاده کند.
 
به گزارش اسپوتنیک  آمریکا تاکنون حملات تروریستی سایبری زیادی از جمله هک نمودن کامپیوترهای ارتش قذافی قبل از حمله هوایی علیه لیبی، قطع اینترنت و اختلالات ایجاد شده در شبکه تلفن همراه کره شمالی و حملات متعدد سایبری به زیرساخت‌های ایران با ویروس‌هایی مانند استاکس‌نت (Stuxnet)، استارس (STARS)، دوکو (Duqu)، فلیم یا شعله آتش (Flamer) و اکوئیشن (Equation) انجام داده است.
 
سایبر
 
برنامه گسترده آمریکا برای حمله سایبری به ایران
 
با افشای بخشی از عملیات سایبری آمریکا علیه ایران به نام «نیترو زئوس»، لزوم طراحی "سلاح سایبری" جهت بازدارندگی و پاسخ متوازن به حمله احتمالی آمریکا و تدوین «استراتژی امنیت ملی سایبری» توسط ایران اقدامی ضروری محسوب می‌شود.
 
گروه جنگ نرم مشرق- آمریکا دومین سلاح سایبری (cyberspace weapon) خود را به طور کامل عملیاتی کرد؛ نیروی هوایی فرماندهی فضایی آمریکا در یک بیانیه اعلام کرد: «یک سلاح جدید سایبری ساخت آمریکا به اسم ارزیاب/شکارچی فضای سایبر (Cyberspace Vulnerability Assessment/Hunter) به وضعیت عملیاتی کامل رسیده است.
 
به گزارش اسپوتنیک این سلاح در امور پرواز، مبارزه و پیروز شدن در آسمان ، فضا و فضای مجازی کاربرد دارد و این در حالی است که اوایل ژانویه امسال، اولین سلاح فضای سایبری نیروی هوایی آمریکا به وضعیت عملیاتی کامل رسیده بود.
 
سایت روسی اسپوتنیک خبر عملیاتی شدن دومین سلاح سایبری آمریکا را اعلام کرد.
 
آمریکایی‌ها خیلی پیش‌تر نیز از قوای سایبری برای حمله به کشورها و سازمان‌هایی که مغایر منافع خود می‌نامد، استفاده کرده‌اند. 
 
سایبر
 
 
 
فیلم "روزهای صفر" نقشه شوم امریکا را برملا کرد
 
به گزارش هالیوود ریپورتر در جشنواره فیلم برلین مستندی به نام «روزهای صفر» (Zero Days)  برای اولین بار به نمایش گذاشته شد که نشان می‌داد پروژه اصلی آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی به نام «نیترو زئوس» (NITRO ZEUS) برای حمله به زیرساخت‌های ایران بوده که استاکس‌نت (Stuxnet) تنها بخش کوچکی از این عملیات گسترده بود.
 
بر اساس این فیلم مستند که منبع اطلاعات برای ساخت آن، گفتگو با مقامات نظامی و امنیت سایبری آگاه اعلام شده، در روزهای نخست دولت باراک اوباما، آمریکا برنامه‌ای برای حمله سایبری به ایران در صورتی که تلاش‌های دیپلماتیک برای محدود کردن برنامه هسته‌ای این کشور شکست بخورد و به درگیری نظامی منجر شود، طراحی کرد؛ هدف از این طرح که «نیترو زئوس» نام داشت، فلج کردن سامانه‌های دفاع هوایی، سامانه‌های حمل و نقل و بخش‌های مهمی از شبکه برق ایران بود
 
پروژه «نیترو زئوس» بزرگ‌ترین حمله سایبری آمریکا به یک کشور (ایران) در جهان بوده که رژیم صهیونیستی نیز به این عملیات کمک کرده است.
 
یکی از مقامات آمریکایی -در حالی که خواست نامش فاش نشود- در مصاحبه با «نیویورک تایمز» اعلام کرد: «این برنامه پیچیده‌ترین برنامه تاکنون بوده و قبل از توسعه این برنامه، آمریکا هرگز یک طرح حمله سایبری را در این حجم ایجاد نکرده بود.
 
 
سایبر
 
حمله سایبری و فلج شدن نیمی از آمریکا
 
چندی پیش  نیویورک تایمز  اعلام کرد: روز جمعه 21 اکتبر دسترسی به دهها وب سایت از جمله شبکه های اجتماعی چون " توییتر " و برخی وب سایت های خبری  همچون " نیویورک تایمز " و "سی ان ان " برای میلیون ها کاربر در سراسر آمریکا مختل شد.
 
شرکت " دین " (DYN) که ارایه دهنده زیرساخت اینترنت در آمریکاست اعلام کرد مورد یک حمله گسترده سایبری قرار گرفته است.
 
 بر اساس اعلام رسانه های آمریکایی دسترسی به سایت هایی چون توییتر ، نتفلیکس، اسپاتیفای، ایرباب، آمازون، ردیت، اتسی، ساند کلاود و برخی رسانه ها همچون نیویورک تایمز، سی ان ان و گاردین در آمریکا  مختل شده است.شهروندان ساکن مناطق شرقی آمریکا بیشتر با اختلال اینترنتی مواجه شده اند.
 
بر اساس اعلام شرکت "دین" حمله اینترنتی گسترده از ساعت 7 صبح روز جمعه 21 اکتبر به وقت سواحل شرقی آمریکا آغاز شده و دسترسی به سایت های اینترنتی را در شرق این کشور را مختل کرده است.
اما حمله اخیر در حالی صورت گرفته است که طی روزهای آینده انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا برگزار خواهد شد و نگرانی از تهدیدهای سایبری به یکی از دل مشغولی های های نهادهای امنیتی این کشور تبدیل شده است.
 
سایبر
روسیه متهم ردیف اول صهیونیست ها و آمریکایی ها
 
پایگاه خبری صهیونستی «دبکا» در یادداشتی ضمن اشاره به اختلال  ناگهانی سرویس‌های اینترنتی در شرق آمریکا به نقل از کارشناسان سایبری خود نوشت : این حمله گسترده سایبری یک اقدام سازمان یافته دولتی است.
 
«دبکا» در ادامه با اشاره به افزایش نگرانی‌های کارشناسان و مقامات آمریکایی از حمله سایبری اخیر به شبکه‌های اینترنتی آمریکا اضافه می کند که حمله گسترده سایبری اخیر به احتمال زیاد نوعی اقدام آزمایشی دولت های روسیه، چین، و یا کره جنوبی بود که به منظور آمادگی برای اقدام اصلی یعنی اختلال کامل شبکه‌های اینترنتی در روز انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا صورت گرفت.
 
این پایگاه صهیونستی در ادامه با استناد به کارشناسان سایبری و اطلاعاتی خود درباره عامل اصلی این حملات سایبری می‌نویسد: عامل اصلی را جو بایدن معاون اوباما اخیرا در گفتگو با شبکه خبری «ان بی سی» معرفی کرد که عقیده دارد دولت روسیه حملات سایبری را به شبکه‌های اینترنتی آمریکا انجام داده و دولت آمریکا قصد دارد که حملات سایبری را علیه روسیه زمانی آغاز کند که بیشترین تأثیر داشته باشد.
 
این مطلب دراین باره می‌افزاید: به احتمال زیاد حمله سایبری اخیر به شبکه‌های اینترنتی در شرق آمریکا را دولت روسیه انجام داده تا ازاین طریق به دولت آمریکا این پیام هشدارآمیز را منتقل کند که حملات سایبری را علیه روسیه آغاز نکند.
 
رد گسترده و خودکار درخواست‌های دسترسی، زمانی انجام می‌گیرد که یک شخص یا یک گروه با ارسال انبوه تقاضا به یک سایت مشخص، ترافیک مصنوعی ایجاد و عملکرد سیستم را دچار اختلال می‌کند.
 
سایبر
 
 
ادعای کاخ سفید در افشای اسناد ویکی لیکس در آستانه انتخابات
 
ایمیل‌ها و اطلاعات مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در سایت معروف ویکی‌لیکس و دو سایت جدیدتر منتشر شده‌اند که گفته می‌شود با دایره اطلاعاتی روسیه در ارتباط هستند.
 
به گزارش نیویورک‌تایمز، دولت اوباما رسماً دولت روسیه را به تلاش برای «مداخله در انتخابات ایالات متحده از طریق حملات سایبری» متهم کرد.
 
دولت باراک اوباما به‌ طور رسمی دولت روسیه را به دزدیدن و افشای ایمیل‌های مربوط به کمیته ملی دموکراتیک متهم کرد و اعلام داشت که این کار از طریق گستره وسیعی از افراد و مؤسسات انجام شده است.
 
در بیانیه‌ای که از سوی جیمز کلاپر (مدیر دایره اطلاعات ملی) و همین‌طور سازمان امنیت ملی ایالات متحده منتشر شده، آمده است: «دولت امریکا اعلام کرده است که ایمیل‌های به مخاطره افتاده، روی چندین وبسایت منتشر شده و هدف از آنها، مداخله در فرایند انتخاباتی ایالات متحده بوده است.»
 
این ایمیل‌ها در سایت معروف ویکی‌لیکس و دو سایت جدیدتر با نام‌های DCLeaks.com و Guccifer 2.0 منتشر شده‌اند که گفته می‌شود با دایره اطلاعاتی روسیه در ارتباط هستند.
 
در این بیانیه همچنین آمده است:‌ «ما معتقد هستیم که بر مبنای گستره و حساسیت فعالیت‌ها، تنها مقامات ارشد روسیه می‌توانند اجازه انجام چنین اقداماتی را صادر کرده باشند.»البته در این بیانیه، نامی از ولادیمیر پوتین به میان نیامده است.
 
بیانیه کلاپر و سازمان امنیت ملی ایالات متحده (که مسئول دفاع از این کشور در برابر حملات سایبری است)، اظهار می‌دارند: «آژانس‌های اطلاعاتی چندان مطمئن نیستند که چه کسی مسئول افشای اطلاعات مربوط به انتخابات آنلاین در ایالات امریکا بوده است.»
 
در ادامه نیز چنین آمده است: «در بیشتر موارد، چنین حملاتی از سوی سرورهای مستقر در روسیه صورت گرفته‌اند.»
 
سایبر
 
آسیب پذیری آمریکا در برابر حملات سایبری
 
به گزارش پرس تی وی، گزارش منتشره آژانس فدرال مدیریت اضطراری امریکا (فما) حاکی از آن است که امنیت سایبری مهمترین مشکل امنیتی این کشور به شمار می‌آید.
 
گزارش آمادگی ملی سالانه آژانس فدرال مدیریت اضطراری امریکا حاکی از آن است که سالانه حدود دو سوم شرکت‌های این کشور قربانی حوادث سایبری یا افشای اطلاعات می‌شوند. 
 
در این حوادث، اطلاعات امنیتی عمدا یا به صورت غیر عمد کپی شده، انتقال یافته یا از سوی افرادی که نباید به آن دسترسی داشته باشند، دزدیده می‌شود. 
این در حالی است که دولت امریکا می‌گوید واشنگتن آمادگی جمعی را علیه این تهدیدها افزایش داده است. 
 
یاکوب جفرز مهرن کارشناس امنیتی دراین باره گفت: "ما کاملا در طرف بازنده هستیم، هر زمان که اطلاعات به روز می شود، همیشه افرادی هستند که تلاش می‌کنند اطلاعات را هک کنند و از نقطه ضعف‌ها سوء استفاده کنند... و با هر بار به روز رسانی، همیشه ضعف‌های زیادی به چشم می‌خورد." 
 
سایبر
 
رسوخ آمریکا به زندگی شخصی شهروندانش
 
این مقام پیشین امریکایی در عین حال می‌گوید آژانس‌های اطلاعاتی قادرند سال‌ها از شهروندان این کشور جاسوسی کنند. 
 
به گفته جیمز بنفورد نویسنده و مقام پیشین آژانس امنیت ملی امریکا، شرکت AT&T از جمله شرکت‌های مهم مخابراتی این کشور، به صورت غیرقانونی میلیون‌ها صفحه از اطلاعات شخصی متعلق مشتریان خود را ورق زده است.
 
گزارش‌ها همچنین حاکی از آن است که امریکا تاسیسات چندین میلیارد دلاری در یوتا راه اندازی کرده است؛ این تاسیسات با هدف نظارت بر همه تماس‌های تلفنی و پیام‌های متنی شهروندان امریکایی راه اندازی شده است. ]
 
نقطه ضعف نظامی آمریکا در برابر حملات سایبری
 
وزارت دفاع آمریکا هشدار داده که شبکه های رایانه‌ای نظامی این کشور در برابر حملات سایبری آسیب‌پذیر هستند 
 
در گزارش وزارت دفاع آمریکا تصریح شده که اگر شبکه های یاد شده مورد حمله قرار بگیرند خطرات جدی ایالات متحده را تهدید خواهد کرد. 
 
از جمله جدی ترین خطراتی که شبکه های سایبری نظامی را تهدید می کند می توان به حملات denial of service، نفوذ به داده های مختلف، ایجاد اختلال در زنجیره تبادل اطلاعات و ... است. 
 
حملات یاد شده استفاده از تسلیحات، موشک ها و بمب های ارتش آمریکا را غیرممکن می کند و حتی ممکن است موجب اصابت آنها به اهداف اشتباهی یا حتی فرود آمدن آنها بر روی نیروهای آمریکایی شود. همچنین از طریق این حملات می توان باعث اختلال مصنوعی در زمینه دسترسی به آب و غذا و مهمات شد. 
 
این مساله در نهایت منجر به از دست رفتن اعتماد فرماندهان نظامی به شبکه های رایانه‌ای و اطلاعاتی و همین طور سیستم ها و نیروهای نظامی می شود. 
 
در گزارش مذکور همچنین پیش بینی شده که اگر حملات یاد شده به نیروها و افراد غیرنظامی صورت بگیرد موجب قطع دسترسی به برق، زیرساخت های ارتباطی، شبکه های مالی و حتی سوخت خواهد شد.
 
 لذا در کوتاه مدت دسترسی به غذا و امکانات پزشکی مختل شده و با ناکارآمد شدن سیستم حمل و نقل مشکلات اساسی به وجود آمده و حتی امکان شورش جدی خواهد شد.
 
هر چند ایالات متحده آمریکا در ترویج و تربیت تروریسم ید طولایی دارد اما همیشه با مصداق های عینی به وضوح شاهد بودیم که انچه انجام داده گریبانش را گرفته و آنچه امروزه ما به عنوان سایبر تروریسم می شناسیم همان جرقه ای بود که این کشور از  دهه 70 میلادی آغاز کرد و هم اکنون برایش به شکل معضلی مخرب و کلافی پیچیده تبدیل شده است .