• لینک کوتاه
 • منبع: میزان کد خبر: 395266

  خبرگزاری میزان- امام جمعه قم با بیان اشاره به تلاش دشمن برای خراب کردن چهره روحانیت در جامعه گفت:با همه برنامه ریزی هایی که دشمن برای بد جلوه دادن چهره روحانیت در بین مردم دارد، اما روحانیت همچنان در دل مردم جا دارند.

  به گزارش پارس نیوز،

  طلاب معمم شده حوزه علمیه استان بوشهر ظهر امروز با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری دیدار کردند.

  آیت الله حسینی بوشهری در این دیدار با تبریک عید غدیر خم طلاب را به حفظ شأن و جایگاه این لباس مقدس روحانیت توصیه کرد و گفت: لباس روحانیت در عین حال که لباس مقدس و امتیازی برای فرد است اما از جهتی پوشیدن آن بسیار مسؤولیت بزرگ خواهد بود.

  نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هر فردی توفیق پوشیدن این لباس را ندارد، اظهار داشت: کسانی که به پوشیدن این لباس مفتخر شده اند باید با هواس جمع رفتار کنند، صرف بیعت کافی نیست بلکه عمل و رفتار شما باید جنبه الگویی داشته باشد.

  عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان اینکه رفتار روحانیت در معرض دید عموم است، ابراز داشت: مردم روحانیت را محرم خود می دانند و بسیاری از اسرار زندگی را با آنها مطرح و مشورت می کنند  و از این قشر راهنمایی و هدایت می خواهند.

  وی افزود: با همه برنامه ریزی هایی که دشمن برای بد جلوه دادن چهره روحانیت در بین مردم دارد، اما روحانیت همچنان در دل مردم جا دارند.

  آیت الله حسینی بوشهری طلاب و روحانیان را به درس خواندن و افزایش توان علمی سفارش کرد و گفت: طلبه و روحانی که نتواند اطلاعات مورد نیاز جامعه را ارائه کندموفق نیست؛ باید علم خود را تقویت، و در کنار مردم باشید.

  امام جمعه قم با اشاره به رسالت و وظیفه سنگین روحانیت تصریح کرد: بسیاری از مردم حتی برای انتخاب نام فرزندان خود، حرام وحلال بودن، بزنگاه های زندگی، مسائل سیاسی و دیگر موضوعات به این قشر مراجعه می کنند و این نشان از وظیفه سنگین روحانیت است.

  وی بر حفظ حرمت استاد تأکید کرد و گفت: حرمت اساتید خود را حفظ کنید چراکه عدم حرمت به استاد ضربه سنگینی را خواهد زد، بنابراین بایستی جایگاه استاد را درک کرد.

  نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری طلاب تازه معمم شده را به تداوم در پوشیدن این لباس مقدس توصیه کرد و اظهار داشت: این لباس همانند پیمان نامه ای است که بسته شده؛ یک روحانی اگر نتواند لباس خود را حفظ و در پوشیدن آن تدام داشته باشد چگونه می خواهد در برابر سیل تهاجمات دشمن ایستادگی و مقابله کند.

  وی در پایان گفت: اگر به عنوان یک روحانی بتوانیم اعتماد مردم را نسبت به جامعه حفظ کنیم، مردم نیز دین دار می مانند.


   

  حوزه علمیه نماینده مردم روحانیت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها