کرملین:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 39004

  مشاور رئیس‌ جمهوری روسیه اعلام کرد پیشنهادات جدید رئیس‌ جمهوری آمریکا در مورد سپر موشکی اروپایی که در پیام وی برای" ولادیمیر پوتین" مطرح شده، نظرات طرف روس را تامین نمی‌کند.

  به گزارش پارس ؛ فارس به نقل از روزنامه « وزگلاد» ، " یوری اوشاکوف" مشاور رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که پیشنهادات جدید" باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا در مورد سپر موشکی نظرات مقامات مسکو در این رابطه را تامین نمی کنند.

  اوشاکوف گفت: در رابطه با مسئله سامانه دفاع ضد موشکی اروپایی باید بگویم که پیشنهادات مطرح شده اوباما در پیام وی برای ولادیمیر پوتین، چندان مورد رضایت روسیه و تامین کننده نظرات مقامات مسکو نیست.

  این مقام کاخ کرملین در عین حال یادآور شد که البته کارشناسان روسی بطور دقیق این پیشنهادات را مورد بررسی قرار خواهند داد.

  مشاور رئیس جمهوری روسیه همچنین اعلام کرد که پاسخ طرف روسی به پیام باراک اوباما احتمالا ظرف ۴-۳ هفته آینده تهیه و ارسال خواهد شد.

  " توماس دونیلون" مشارو رئیس جمهوری آمریکا در مسال امنیتی در جریان سفر ۱۵ آوریل خود به مسکو، پیاک کتبی باراک اوباما برای همتای روسی وی را به ولادیمیر پوتین تسلیم کرد. این پیام شامل پیشنهاداتی از سوی رئیس جمهوری آمریکا برای رهبران روسیه به منظور توسعه روابط اقتصادی و حل و فصل مشکلات مربوط به همکاری های نظامی-فنی دو کشور، از جمله مسئله سپر موشکی و همکاری هسته ای است.

  اوباما باراک اوباما روسیه کرملین مسکو مشکلات ولادیمیر پوتین هسته ای موشکی رئیس

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها