فتاحی مطرح کرد:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 38897

  یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این کمیسیون از انتزاع دانشگاه علوم پزشکی ایران از تهران اطلاعی نداشته است، گفت: هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از یکی دو سال مجددا چنین اقدامی انجام شده و یا حتی ادغامی صورت گیرد.

  به گزارش پارس ، عابد فتاحی در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی خود از انتزاع دانشگاه علوم پزشکی ایران از تهران، گفت: کمیسیون بهداشت و درمان در جریان این موضوع نبوده و زمانی که طریقت منفرد وزیر بهداشت و درمان در جلسه کمیسیون حضور یافت دیگر کار انجام شده بود.

  وی با بیان اینکه این اتفاق باعث اعتراض اعضای کمیسیون بهداشت قرار گرفت، اظهار کرد: انتظار کمیسیون این بود که در جریان این موضوع بوده و با شیوه ای آرام و بدون هیچگونه مساله ای انجام شود.

  این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه متاسفانه کمیسیون در جریان این موضوع نبوده است، ابراز کرد: باید بررسی شود که علت ادغام چه بوده و به چه دلیل بعد از مدت کوتاهی این انتزاع صورت گرفته است. از کجا معلوم که فرد یا افراد دیگری پس از یکی دو سال مجددا این ادغام را انجام ندهند؟

  فتاحی تاکید کرد که بهتر بود در این زمینه با کمیسیون بهداشت مجلس بحث و تبادل نظر و کار کارشناسی انجام می شد تا جای هیچگونه سوالی نباشد.

  نماینده مردم ارومیه در مجلس این اقدام را غیرکارشناسی و توجیه نشده عنوان کرد و گفت: برای ما فرقی نمی کند که چند دانشگاه علوم پزشکی در تهران وجود داشته باشد اما روح مساله نگران کننده است و بیشتر به این نقطه معطوف شده که فرد یا افرادی در این موضوع دخیل بودند و خرد جمعی در کار نبوده است.

  وی خاطرنشان کرد: انتظار داشتیم که کمیسیون بهداشت و درمان به عنوان بازوی قدرتمند وزارت بهداشت در جریان این موضوع قرار می گرفت تا این اندازه سریع این کار انجام نمی شد. حتی روایت ها حاکی است که معاونت پارلمانی وزارت بهداشت نیز در جریان این موضوع نبوده است.

  این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: در جلسه سه شنبه هفته گذشته مقرر شد که کمیته ای از کمیسیون بهداشت با مسئولان مربوطه در جلسه ای به بررسی این موضوع بپردازند.

  فتاحی درباره اینکه در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی ایران در لایحه بودجه دارای ردیف نیست، گفت: اکنون که لایحه در مجلس در دست بررسی است به نظر می رسد با این شرایط باید دولت در این لایحه، ردیف جداگانه ای را برای این دانشگاه در نظر بگیرد.

  ایران بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی شورای اسلامی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس کمیسیون بهداشت و درمان لایحه لایحه بودجه نماینده مردم وزارت بهداشت
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها