• لینک کوتاه
 • منبع: خبرگزاری دانشجو کد خبر: 388649

  یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: تشکیل شورای عالی سیاسی در حقیقت یک گام مقدماتی برای رسیدن به یک دولت مستحکم و مستقل دریمن است.

  به گزارش پارس نیوز،

  جعفر قنادباشی کارشناس مسائل آفریقا و غرب آسیا در خصوص ‌اجتماع میلیونی مردم یمن درصنعا و تشکیل شورای‌ عالی سیاسی این کشور گفت: احزاب و گروه‌های یمنی بعد از اینکه مذاکرات چند ماهه در کویت با کارشکنی عربستان روبه رو شد, سعی کردند با تشکیل شورای عالی سیاسی, خلاء موجود را در یمن, پر و نیازها و ضرورت های حیاتی یمن را در عرصه سیاسی برطرف کنند.

  وی با بیان اینکه یمن در شرایط حاضر  به یک نظام سیاسی با وجود قوای مجریه، مقننه و قضاییه نیاز دارد گفت: شورای عالی سیاسی در حقیقت یک گام مقدماتی برای رسیدن به یک دولت دائمی, مقتدر و مستقل در این کشور است.

  قنادباشی افزود: عربستان و دیگر دولت های مرتجع منطقه, همسو با سیاست های غرب, همواره کوشیده اند تا از ایجاد یک حکومت مبتنی بر خواست مردم یمن جلوگیری کنند و به این منظور و همچنین تضعیف  مردم یمن, از یک سال و نیم پیش تا الان, جنگی را به این کشور تحمیل کرده اند.

  این کارشناس مسائل منطقه, با اشاره به مجموعه شکست های منطقه ای رژیم سعودی, یادآور شد: این در حالیست‌که در واکنش به توطئه ها و اعمال فشارهای عربستان, مردم یمن بیش از پیش متحد شدند و دشمن را تضعیف کردند.

  در این حال, شورای عالی سیاسی یمن به منظور پر کردن خلائی که در اثر نبود دولت پدید آمده,  به احیای پارلمان مبادرت کرده و به سمت برپایی دولتی که نیاز مردم یمن است گام برمی دارد.

  قنادباشی در پایان خاطر نشان کرد: اجتماع میلیونی و بسیار باشکوه روز گذشته مردم یمن, رفراندمی واقعی بروی تایید این حرکت سیاسی به سوی ایجاد یک مردمسالاری دینی محسوب می شود که می تواند استقلال یمن را نیز محقق کند و در میان مدت و درازمدت, از تجاوزات و تهدیدات بر علیه این کشور بکاهد.

   

  یمن شورای عالی سیاسی دولت مستقل
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها