سیانیوز:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 38827

  «اصلاح طلبان در ۴ سال اخیر با بحران هویت روبرو شده اند. آنها که همان خط امامی ها و چپ های سابق اند از روز اول انقلاب هم در پی جاه و مقام به این درگاه آمده بودند» .

  به گزارش پارس به نقل از کیهان، سایت گویا نیوز که رابطه خود با سازمان « سیا» را انکار نمی کند و به همین علت در میان اپوزیسیون به « سیانیوز» شهرت دارد. با طرح این سوال که « اصلاح طلبان می خواهند چه بکنند» ؟ نوشته است « وقتی امروزه از اصلاح طلبان سخن می گوئیم، دقیقا نمی دانیم منظورمان چیست؟ و از کدام جبهه با کدام هویت حرف می زنیم» گویانیوز با دعوت از جبهه اصلاحات برای شفاف سازی مواضع و اعلام هویت واقعی خود به سوابق آنها اشاره کرده و با توجه به تغییر مواضع ۱۸۰ درجه ای آنان طی سه دهه گذشته و همراهی جبهه اصلاحات با اپوزیسیون نظام در جریان انتخابات ۸۸- بخوانید فتنه آمریکایی اسرائیلی ۸۸- می پرسد؛ مگر چه اتفاق جدیدی افتاده است که در پی معرفی نامزد برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم هستید؟ ! گویانیوز با تقدیر از فعالیت براندازانه اصلاح طلبان که همراه با سایر گروههای اپوزیسیون نظام صورت گرفته بود، از آنان می خواهد که با معرفی نامزد انتخاباتی، هویت واقعی خود را که در فتنه ۸۸ آشکار کرده بودند، پنهان نکنند و می نویسد اکنون سوال افراطیون اصولگرا (! ) از اصلاح طلبان این است که اگر اصلاح طلب هستید چرا با اپوزیسیون نظام هم پیمان شده بودید؟
  گویانیوز در ادامه به بحران هویت و سرگردانی اصلاح طلبان پرداخته و بعد از اشاره به چند نمونه که نشانه شفاف نبودن هویت آنهاست می نویسد؛
  « حالا مجموعه این مشکلات باعث شده است که اصلاح طلبان نتوانند برای انتخابات ریاست جمهوری آینده تصمیم بگیرند. آنها کنار ماندن و به کار مدنی قانع شدن را هم، نه مطلوب می دانند و نه کاری است که اساسا در آن تجربه ای داشته باشند. گواه این ادعا هم نقدهایی است که هر از چند گاهی به دوران اصلاحات وارد می کنند و می گویند ای کاش در آن دوران به جای آن که تخم اصلاحات را در ساختار سیاسی بکاریم در میان جامعه و مردم می کاشتیم» !
  گویانیوز در پایان به انتقاد از ادعای اصلاح طلبان درباره محبوبیت خاتمی پرداخته و می نویسد؛ آن دوران سپری شده و خاتمی در افکار عمومی جایگاه سال ۷۶ خود را از دست داده است و با طرح دوباره این سوال که « اصلاح طلبان می خواهند چه کنند» ؟ و می پرسد؛ « اگر رژیم حتی به اندازه یک دهم آنچه ادعا می کند به برانداز بودن اصلاح طلبان اعتقاد داشته باشد آیا می تواند اجازه بدهد که دوباره آش همان آش و کاسه همان کاسه باشد» ؟ و به اصلاح طلبان توصیه می کند که به همان موضع « اپوزیسیون نظام» که در سال ۸۸ داشتند، بازگردند.
  گفتنی است گروههای اپوزیسیون و مخصوصا گروهها و جریاناتی که مانند « گویانیوز» مواضع آنها می تواند موضع سازمان های اطلاعاتی بیگانه باشد، تلاش اصلاح طلبان برای حضور در انتخابات را عمدتاً از دو جهت به زیان اپوزیسیون می دانند اول آنکه شرکت آنان در انتخابات، ادعای قبلی اصحاب فتنه و حامیان بیرونی آنها درباره تقلب در انتخابات را بی اساس نشان داده، و نفی می کند و دوم اینکه معتقدند: با توجه به این واقعیت که اصلاح طلبان فاقد پایگاه اجتماعی و مردمی هستند، نامزد معرفی شده از سوی آنان با اقبال مردم روبرو نمی شود و از این روی، ادعای اصلاح طلبان درباره برخورداری از پایگاه مردمی در این وزن کشی به شدت رنگ می بازد.

   

  اصلاح طلبان انتخابات انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری آینده انقلاب جامعه حضور در انتخابات فتنه مشکلات وزن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها