• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38820

  به گزارش پارس به نقل از کیهان، نماینده دموکرات و جمهوری خواه سنای آمریکا به دنبال تصویب طرحی هستند که دولت آمریکا را ملزم می کند در صورت حمله اسرائیل به ایران، از نظر سیاسی، اقتصادی و نظامی کنار این کشور قرار گیرد.
  در شصت و پنجمین سالگرد اشغال فلسطین، کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا طرحی تهیه کرده که براساس آن اگر اسرائیل مجبور شود برای دفاع از خود دست به عملیات نظامی علیه ایران بزند، آمریکا موظف است از لحاظ سیاسی، اقتصادی و نظامی به اسرائیل کمک کند.
  به گزارش دویچه وله به نقل از جروزالم پست روبرت مندنز رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و سناتور لیندزی گراهام از حامیان این طرح هستند که توسط یک گروه ۷۹ نفره از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات تهیه شده است.
  کمیته روابط خارجی سنا در پیامی رسمی اعلام کرده: « این کمیته پیامی روشن و فوق العاده مهم برای همبستگی با اسرائیل علیه برنامه تهدیدآمیز اتمی ایران که اسرائیل، آمریکا و امنیت جهانی را به خطر می اندازد، ارسال کرده است. »
  یادآور می شود اسرائیل در دنیا به عنوان سگ زنجیری آمریکا تلقی می شود و جمهوری اسلامی پیش از این اعلام کرده بود که خبط و خطای کذایی رژیم صهیونیستی را پای آمریکا می نویسد و تلافی می کند. اکنون طرح مورد نظر سناتورها، به موضع ایران سندیت می بخشد. امضای متقابل آن این خواهد بود که ایران تلافی حماقت رژیم صهیونیستی را بر سر نیروها و پایگاه های آمریکا در منطقه درمی آورد. در واقع سنای آمریکا در صورت تصویب چنان طرحی سند رسمی دست جمهوری اسلامی و مراجع بین المللی می دهد که واشنگتن مسئول رسمی تمام اقدامات رژیم صهیونیستی است و طبعا باید هزینه های گزاف آن را نیز به جان بخرد؛ با این فرض مثلا در صورت تکرار جنگ لبنان یا غزه، نیروها و مراکز آمریکایی نیز آماج حملات نیروهای مقاومت در جهان خواهند بود.

   

  ایران جمهوری اسلامی جنگ جهان دولت آمریکا رژیم صهیونیستی سنا غزه لبنان واشنگتن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها