گزارش مهر از پنجمین روز ثبت‌نام شورای شهر تهران؛

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 38782

  تلاش اصلاح طلبان برای تصاحب سهم بیشتر از کرسی‌های شورای شهر، ثبت نام با لندکروز ۸ سیلندر، حضور یک مرد آهنی در فرمانداری، ثبت نامی که منجر به لیسانس شد، ادامه ثبت نام چهره های خبری صدا و سیما در شوراها و ثبت نام یک شیرازی برای شورای شهر تهران از حاشیه های پنجمین روز ثبت نام از داوطلبان شورای شهر تهران بود.

  به گزارش پارس ، به نقل ازمهر، در پنجمین روز از ثبت نام داوطلبان شورای شهر تهران برخی از چهره های نام آشنا با حضور در فرمانداری تهران کاندیداتوری خود را برای یک رقابت پر رقیب ثبت کردند.

  در ساعت اولیه روز پنجم طبق معمول یک چهره ورزشی برای ثبت نام به فرمانداری تهران مراجعه کرد. وی محمد فنائی کارشناس داوری فوتبال بود که در بازی فینال جام جهانی ۱۹۹۴ بین تیم های برزیل و ایتالیا به عنوان کمک داور اول حضور داشت.

  این کارشناس داوری فوتبال با بیان اینکه بازنشسته شهرداری است گفت: شناخت خوبی از شهر دارم و بدلیل حضورم در میادین بین المللی توانستم تجربیات خوبی کسب کنم، بنابراین فکر می کنم بتوانم در شوراها موثر باشم. وی همچنین با بیان اینکه به صورت مستقل می آید افزود: البته ممکن است نامم در برخی از لیست ها قرار بگیرد.

  تاکنون بیش از ۱۰ چهره ورزشی برای شورای شهر تهران ثبت نام کرده اند که ممکن است در روزهای آینده تعداد انان افزایش یاید. این درحالی است که در شورای شهر۱۵ نفره فعلی نیز چهار چهره ورزشی حضور دارند.

  ثبت نام یک داوطلب آهنی

  نماینده صنف آهن فروش ها هم با سه مدرک تحصیلی ثبت نام کرد. وی که لیسانس علوم سیاسی، مدیریت بازرگانی و عمران و معماری داشت گفت: عضو هیات مدیره اتحادیه فولاد کشور و انجمن اسلامی آهن فروش ها هستم که به نمایندگی این صنف برای شورای شهر چهارم ثبت نام می کنم.

  ثبت نام با لندکروز ۸ سیلندر

  حسین رضا زاده قوی ترین مرد جهان نیز که از داوطلبان امروز بود آمدن و رفتنش به فرمانداری با حاشیه هایی همراه بود. وی که با یک تویوتای لندکروز ۸ سیلندر سفید به جلوی درب فرمانداری آمد برخلاف آرش میراسماعیلی که با تعداد زیادی از هوادارانش ثبت نام کرد؛ تنها با یک همراه وارد فرمانداری شد.

  رضا زاده که مشغول گذراندن مراحل ثبت نام بود در زمان مراجعه خبرنگاران برای انجام مصاحبه با آنان مصاحبه نکرد. همچنین وقتی که قهرمان وزنه برداری کشورمان می خواست از فرمانداری خارج شود یک متکدی در خواست کمک از رضازاده را داشت که وی با بی اعتنایی سوار ماشینش شد.

  ادامه ثبت نام چهره های خبری صداوسیما

  حضور یک گوینده اخبار رسانه ملی از دیگر حاشیه های امروز بود. این خانم اخبارگو که خواست نامی از وی برده نشود به همراه همسرش برای چهارمین دوره انتخابات شورای شهر تهران ثبت نام کردند.

  ثبت نامی که منجر به لیسانس شد

  یکی از داوطلبان امروز که خانه دار بود در مورد انگیزه اش برای حضور در شورای شهر گفت: من اطلاعات زیادی در زمینه سیاست و اجتماع دارم و می توانم به درد مردم بخورم. من قصد داشتم در دوره گذشته در انتخابات شوراها شرکت کنم، اما چون مدرک لیسانس لازم بود تصمیم گرفتم درس بخوانم، بنابراین بخاطر ورود به شوراها لیسانس گرفتم.

  داوطلبان اصلاح طلب امروز

  همچنین امروز حضور چهره های شاخص اصلاح طلب برای ثبت نام در شورای شهر تهران پر رنگ از روزهای گذشته شده بود.

  الهه راستگو عضو حزب اسلامی کار و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی یکی از این چهره ها بود. راستگو که با توجه به اصرار خبرنگاران برای مصاحبه به سرعت در حال ترک فرمانداری بود مورد انتقاد خبرنگاران قرار گرفت.

  جمله یکی از خبرنگاران در واکنش به رفتار راستگو که گفت" شما که حاضر به پاسخگویی در برابر خبرنگاران نیستید چگونه می خواهید به شورای شهر بروید؟ " این داوطلب اصلاح طلب را مجبور به پاسخگویی کرد.

  برخلاف الهه راستگو معصومه ابتکار عضو فعلی شورای شهر تهران با خوشروئی و حوصله از خبرنگاران استقبال کرد و به تمامی سوالات آنان پاسخ داد.

  این کاندیدای جریان اصلاحات در پاسخ به این سوال که روند ثبت نام را چگونه ارزیابی می کنید گفت: روند ثبت نام با نظم و ترتیب مناسبی صورت می گیرد و مسئولان ثبت نام نیز با ادب و احترام برخورد می کنند. اما در مرحله پایانی ثبت نامم سیستم خراب شد. فکر کنم آنقدر اطلاعات من زیاد بود که سیستم هنگ کرد.

  وی همچنین از تلاش اصلاح طلبان برای تصاحب سهم بیشتر از کرسی های شورای شهرخبر داد و گفت: بزودی لیستی از کاندیداهای شورای شهر تهران ارائه می شود و از ۳۱ کرسی شورای شهر امیدواریم این بار اصلاح طلبان از سهم بیشتری برخوردار باشند.

  ثبت نام یک شیرازی برای شورای شهر تهران

  دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی هشتم و عضو حزب مردم سالاری هم برای شورای شهر تهران ثبت نام کرد. بهادر ولی زاده عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین نیز از دیگر چهره های حزبی داوطلب برای انتخابات شوراها بود.

  سعید غفرانی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران هم با حضور در فرمانداری تهران برای شورای شهر تهران ثبت نام کرد.

  بنابراین گزارش برگزاری همزمان یازدهیمن دوره انتخابات ریاست جمهوری بر چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا سایه انداخته است. بطوریکه پیش بینی می شد در روزهای تعطیل پنجشنبه و جمعه حدود ۸۰۰ داوطلب برای ثبت نام به فرمانداری مراجعه کنند این درحالی است که طی چهار روز ثبت نام از داوطلبان شوراها تنها ۵۷۴ داوطلب ثبت نام کرده اند.

  اصلاح طلبان انتخابات بازی جهان شاخص شوراهای شهر و روستا شورای شهر شورای شهر تهران صدا و سیما معماری
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها