• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38725

  امام جمعه قم گفت: رئیس جمهور شدن قوای جسمی و آرامش روحی لازم دارد و کاندیداهایی که توان اجرایی ندارند و در این انتخابات ثبت نام کنند، مرتکب بی‌تقوایی می‌شوند.

  به گزارش پارس ، به نقل از مهر، آیت الله رضا استادی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد‏ ، انتخابات ریاست جمهوری را حساس دانست و تاکید کرد: مراحل برگزاری انتخابات از پیش از ثبت نام تا روز رای گیری و اعلام نتایج نوعی امتحان برای مردم و کاندیداها است.

  وی در توصیه ای به نامزدهای احتمالی انتخابات اظهار کرد: کسی که فکر می کند در این انتخابات ثبت نام کند، یا از او تقاضا می شود اعلام کاندیداتوری کند و پس از آن سخنرانی و تبلیغات می کند در همه مراحل یادش باشد که در حال امتحان است.

  به گفته رئیس شورای عالی حوزه های علمیه، رئیس جمهور شدن هم قوای جسمی می خواهد و هم آرامش روحی لازم دارد و کاندیداها باید بدانند آیا قدرت این کار اجرایی سنگین را دارند.

  آیت الله استادی تاکید کرد: اگر این کار از کسی ساخته نباشد ولی اقدام به ثبت نام کند‏ ، این نوعی بی تقوایی است.

  امام جمعه قم تصریح کرد: اینکه دیگران را تخریب و درباره فعالیت های انجام شده سیاه نمایی می کنند و ۳۰ سال خدمات گذشته را زیر سئوال ببرند تا خودشان رای بیاورند درست نیست.

  وی در مورد صرف هزینه های کلان در تبلیغات برخی کاندیداها اظهار کرد: این سئوال برای مردم بوده و هنوز هم هست و تاکنون کسی به آن جواب نداده که مخارج میلیاردی انتخابات از کجا تامین می شود؛ این مخارج از جیب کاندیداها هزینه می شود یا خدای ناکرده از دولت است یا افراد دیگری این هزینه را تامین می کنند؟ کسی که این پول ها را تامین می کند چه قصدی دارد و اگر این هزینه ها از دولت تامین می شود که مشکل دارد.

  به ارتش افتخار می کنیم

  آیت الله استادی در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن روز ارتش اشاره کرد و گفت: یکی از بهترین جملاتی که مقام معظم رهبری درباره ارتش فرمودند این بود که ارتشی ها افتخار کنند که در ارتش خدمت می کنند.

  وی افزود: این یک واقعیت است چراکه ارتش مملکت ما ارتش امام زمان (عج) است، یعنی کل ارتشی ها سرباز امام زمان (عج) هستند، همان طور که حوزویان و اهل علم این جایگاه را دارند.

  وی گفت: کجای دنیا ارتشی وجود دارد که فرمانده کل آن یک مجتهد جامع الشرایط و نایب امام زمان (عج) باشد، بنابراین ما هم باید به این ارتش افتخار کنیم.

  آیت الله استادی موفقیت ارتش در نبرد ۸ ساله جنگ تحمیلی و دستیابی به پیشرفت های مختلف در صنایع نظامی را از دیگر ویژگی های ارتش ذکر کرد و گفت: به واسطه خدمت عظیمی که ارتش می کند و توفیقی که خدای متعال داده که ارتش تحت فرماندهی یک مجتهد جامع الشرایط است، آن رعبی که باید در دل دشمن وجود داشته باشد تا حدودی قرار دارد.

  رئیس شورای عالی حوزه های علمیه با بیان اینکه ارتش پاسدار مملکت است اظهار کرد: اگر کسی بخواهد به کشور لطمه بزند ارتش جمهوری اسلامی ایران آماده دفاع است.

  به گفته این عضو جامعه مدرسین، خدمات بزرگ ارتش، توفیق از ناحیه خداوند متعال است و ارتشی ها باید افتخار کنند که در این لباس خدمت می کنند و می توانند چنین خدماتی انجام دهند.

  آیت الله استادی ارتقای سطح معنویت در ارتش را مورد تاکید قرار داد و گفت: امروز در ارتش ما قرآن و نهج البلاغه و مسائل دینی مطرح است؛ این خیلی مهم است که ارتش یک کشور متدین باشد، برای همین مردم به ارتش علاقه مند هستند و به آن افتخار می کنند.

  امام جمعه قم سرباز امام زمان بودن را وجه اشتراک ارتشی ها و حوزویان دانست و با اشاره به وظیفه سنگینی که بر عهده این دو گروه است اظهار کرد: همان طوری که به طلبه ها گفته می شود کارهای بد آنها به کیان روحانیت لطمه می زند، ارتشی ها هم باید در انجام مسئولیت ها و رفتارهای خانوادگی و اجتماعی مراقب باشند که به کیان ارتش لطمه نخورد.

   

  ارتش جمهوری اسلامی ایران امام خمینی انتخابات انتخابات ریاست جمهوری تبلیغات جنگ تحمیلی رئیس جمهور قرآن قم مقام معظم رهبری

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها