• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38682

  نماینده سوریه در سازمان ملل اعلام کرد، کشتی‌های حاوی سلاح از لیبی به لبنان و سپس به سوریه می‌آیند تا در اختیار مخالفان سوری قرار بگیرند.

  به گزارش پارس ، ایسنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، بشار الجعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل روز پنج شنبه در سخنرانی خود در مقابل شورای امنیت گفت: برخی از طرف ها به طولانی شدن اقدامات خشونت آمیز در سوریه اصرار می ورزند و بسیاری از گزارش ها حاکی از این است که دولت هایی که مرزهای خود را برای ارسال سلاح در مقابل گروه هایی گشوده اند، دیگر وجدان خود را از دست داده اند.

  وی تاکید کرد: دمشق حامیان تروریسم را تعقیب و به اتهام حمایت مالی از تروریسم آنها را محاکمه خواهد کرد و هیچ توجهی برای هیچ یک از کشورهای غربی وجود ندارد که اقدامات تروریستی را نادیده بگیرند و از این اقدامات حمایت مالی به عمل آورده و افراد مسلح را برای ریختن خون به سوریه اعزام می کنند.

  بشار الجعفری کشورهای همسایه سوریه را به جلوگیری از بازگشت آوارگان سوری به کشورشان متهم کرد.

  از سوی دیگر، والری آموس، مسئول امور بشردوستانه در سازمان ملل روز پنج شنبه اعلام کرد که حدود هفت میلیون سوری به کمک های انسان دوستانه نیاز دارند.

  آموس تاکید کرد: به دلیل نبود امنیت و موانع بسیار و حمایت های غیرکافی امکان دارد که آژانس های سازمان ملل سریعا برخی از عملیات انسانی و اساسی خود را به حالت تعلیق درآورند.

  انتهای پیام

  افراد مسلح تروریسم خشونت سازمان ملل سوریه شورای امنیت کشتی کشورهای غربی لبنان لیبی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها