• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38596

  نماینده سوریه در سازمان ملل با اشاره به اینکه عربستان و قطر به تروریست‌های سوریه سلاح می‌دهند، گفت: اسرائیل نیز علاوه بر حمایت‌های جاسوسی از گروه‌های مسلح سوریه تروریست‌های زخمی‌ را معالجه می‌کند و به سوریه بازمی‌گرداند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، شورای امنیت امروز پنجشنبه نشستی را برای بررسی وضعیت کودکان در بحران سوریه برگزار کرد.

  در این نشست بشار الجعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل تاکید کرد که عربستان و قطر به مخالفان سوریه سلاح می دهند.

  وی افزود: اتحادیه عرب از طریق تصمیم اخیر خود برای مسلح کردن مخالفان از تروریسم در سوریه حمایت می کند.

  بشار الجعفری تاکید کرد: شبکه العربیه با یک تروریست اهل استانبول ترکیه گفت وگو کرد و این تروریست در سخنان خود گفت که همه اقوام و طوایف سوریه باید به تعبیر خود مسلمان باشند.

  نماینده سوریه در سازمان ملل تصریح کرد: عناصر القاعده نقش برجسته ای در سوریه دارند و بحران سوریه انسانی نیست بلکه بحرانی سیاسی است.

  بشار الجعفری گفت: کشتی های حامل سلاح از لیبی به لبنان و ترکیه می روند و سپس این سلاح ها از طریق مرز اردن وارد سوریه می شود.

  در همین جلسه مقامات بین المللی درباره نگرانی از تجاوز جنسی به کودکان در جریان مناقشه سوریه گفت وگو کردند.

  نماینده سوریه در این باره گفت: سوریه در تاریخ خود هرگز شاهد جرایم خشونت جنسی نبوده است و این گروه های مسلح مورد حمایت خارجی ها هستند که در این جرایم دست دارند.

  بشار الجعفری در این باره به گزارش سازمان های غیردولتی اشاره کرد که حاکی از اقدام گروه های مسلح در سوریه در به کارگیری کودکان برای ارتکاب خشونت و خرابکاری در این کشور است.

  وی تاکید کرد: دولت سوریه همه کسانی را که از تروریسم در این کشور حمایت می کنند تحت پیگرد قرار خواهد داد.

  الجعفری همچنین گفت: اسرائیل عناصر زخمی تروریست را درمان می کند و آنها را به سوریه بر می گرداند و دستگاه های جاسوسی اسرائیل به گروه های تروریستی در سوریه برای ارتکاب فعالیت های تروریستی کمک می کنند.

  وی با اشاره به اینکه تروریست ها در سوریه صدها کلیسا و مسجد را به آتش کشیده اند افزود: برخی کشورهای همجوار سوریه نیز مانع بازگشت آوارگان سوری به کشورشان می شوند.

  الجعفری در پایان سخنانش خواستار کمک به سوریه برای دستیابی به راه حل سیاسی از طریق گفت وگوی ملی فراگیر در این کشور شد.

  تجاوز تروریسم جاسوسی سازمان ملل سوریه عربستان قطر گروه های مسلح لبنان مسجد

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها