• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38584

  ثبت نام اولین چهره شاخص اصلاح طلب، یک استقلالی، چند چهره حزبی، یک فرماندار، مشاور امور زنان هاشمی و ثبت نام بدون شناسنامه یک داوطلب از حاشیه های چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان شورای شهر تهران بود.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، مستقر در فرمانداری تهران، چهارمین روز نام نویسی داوطلبان شورای شهر تهران برخلاف انتظارات که پیش بینی می شد در روز تعطیل داوطلبان زیادی برای ثبت نام مراجعه کنند داوطلبان کمی امروز به فرمانداری مراجعه کردند بطوریکه در ساعات پایانی ثبت نام تعداد انگشت شماری داوطلب در فرمانداری بودند.

  رنگ آبی در فرمانداری

  یک چهره آبی اولین داوطلب نام آشنایی بود که امروز به فرمانداری مراجعه کرد. وی میرشاد ماجدی سرپرست استقلال و رئیس کمیته جوانان فداراسیون فوتبال بود. ماجدی ابتدا در پاسخ به این سوال که چه سمت هایی دارید؟ گفت: بیکار هستم چرا که این پست و سمت هایی که به ما داده می شود موقتی است. امروز به من این سمت ها را داده اند فردا به کس دیگر.

  وی در مورد انگیزه اش برای حضور در شوراها گفت: یکی از دغدغه هایم ورزش، اوغات فراغت و سرگرمی جوانان بویژه برای بانوان است که به این مسئله توجهی نشده است.

  وی همچنین در مورد اختلافات اخیر میان قلعه نوعی و فرهادی گفت: اختلافی میان این دو چهره استقلالی وجود ندارد و این شایعات در نتیجه تبلیغات منفی است. اما آن چیزی که این روزها توجه نمی شود حرمت است. شاگرد باید حرمت استاد و مربی خود را نگه دارد.

  جای پارکی که منجر به ثبت نام شد

  یک مرد جوان ۳۳ ساله که لیسانس بازرگانی داشت در بدو ورود به حیاط فرمانداری به یکی از مسولان انتخابات که از آشنایانش بود گفت: اینجا جای پارک بود، گفتم منم بیایم ثبت نام کنم.

  وی در گفتگو با خبرنگار مهر که پرسید کجا کار می کنید؟ گفت: بیکار هستم چراکه چندماهی است در ستاد انتخابات محسن رضایی هستم. وی با بیان اینکه اولین پایگاه خبری شهر تهران را راه اندازی کرده است ادامه داد: این پایگاه وابسته به هیچ نهاد و جناح سیاسی نیست و اخبار تهران را پوشش می دهد.

  ثبت نام اولین اصلاح طلب شاخص

  علی اوسط هاشمی فرماندار سابق تهران اولین چهره شاخص اصلاح طلبی بود که برای شورای شهر تهران ثبت نام کرد. وی که سابقه ۲۰ ساله در وزرات کشور در پست های مختلف را دارد در مورد حضورش در انتخابات شوراها گفت: شوراها نهادی حاصل از آراء جوشیده از خواست و اراده مردم است.

  خانمی ۲۹ ساله فوق لیسانس حقوق از دیگر مراجعه کنندگان بود. وی که دفتر وکالت داشت هدفش از ورود به شورای شهر تهران را افزایش مشارکت اجتماعی نام برد و گفت: متاسفانه از حقوق دانان در نهادهای تصمیم گیری کم استفاده می شود و لازم دیدم از این قشر در شورای شهر حضور داشته باشد.

  ثبت نام یک داوطلب بدون شناسنامه

  حضور یک داوطلب بدون شناسنامه برای ثبت نام از دیگر حاشیه های امروز بود که این فرد تا دقایقی با سرو صدا به راه انداختن توانست نظرها را به خود جلب کند. وی در واکنش به مسولان ثبت نام که گفته بودند بدون شناسنامه ثبت نام نمی کنیم می گفت: برید به ثبت احوال بگوئید که شناسنامه من را زودتر بدهند یک ماه است تقاضا داده ام و هنوز شناسنامه ام را نگرفته ام که رئیس ستاد انتخابات شهرستان تهران در جواب به این داوطلب شاکی گفت: شما که قصد ثبت نام داشتید باید از چند ماه گذشته قانون را مطالعه و مدارکتان را برای نام نویسی آماده می کردید.

  به ۱۰ نفر از اعضای موتلفه تکلیف شده در انتخابات شوراها شرکت کنند

  یکی از اعضای شورای مرکزی موتلفه اسلامی نیز امروز برای ثبت نام به فرمانداری امد. وی گفت: ۱۰ نفر از اعضای حزب موتلفه اسلامی مکلف شده اند که برای شوراها ثبت نام کنند. امیر فارسی نژاد در پاسخ به این سوال که آیا بادامچیان کاندیدا می شود، جوانگرایی را یکی از سیاست های موتلفه در انتخابات شوراها نام برد و گفت: بادامچیان در راستای این سیاست کاندیدا نمی شود و تنها جوانان به میدان می آیند.

  توصیه یک داوطلب به دیگر داوطلبان

  شاکری و عشرت شایق دو عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی نیز از دیگر چهره های حزبی بودند که برای شورای شهر تهران ثبت نام کردند. شایق اصولگرایان را دعوت به ارایه یک لیست واحد حداکثری کرد و گفت: اگر در لیست نهائی اصولگرایان قرار نگیرم انصراف می دهم و برای پیروزی آن لیست تلاش خواهم کرد.

  نامزد اکثر گروهها

  همچنین زهره حقیقی عضو سابق شورای مرکزی جمعیت ایثارگران و همسر عبدالحسین روح الامینی نیز از ثبت نام کنندگان امروز بود. وی که در قالب جبهه ایستادگی وارد رقابتها می شود گفت: بدلیل آنکه عضو سابق ایثارگران نیز بوده ام پیش بینی می کنم نامم در لیست های دیگر قرار بگیرد بنابراین به عنوان نامزد اکثر گروهها شناخته می شوم.

  یکی از داوطلبان امروز یک مدیر نمونه کشوری در حوزه زنان در سال ۷۲ و ۷۴ بوده است. این داوطلب که عصمت ناظری نام داشت از سال ۷۲ تا ۸۴ مشاور فرماندار بوده است. وی که مشاوره امور زنان هاشمی را در کارنامه خود دارد، در پاسخ به این سوال که آیا یک اصلاح طلب محسوب می شوید گفت: من اصولگرای مستقل هستم. وی انگیزه حضورش در شوراها را ایجاد امنیت شغلی و اجتماعی برای زنان در جامعه خواند و گفت: سالها معتمد شهر ری بودم و بدلیل درخواست های مردم ری در انتخابات شوراها حضور یافتم.

  ثبت نام در شوراها پلی برای مجلس

  خانم جوان ۳۲ ساله که لیسانس ارتباطات داشت با اشاره به انگیزه حضورش در انتخابات شوراها گفت: از این انتخابات قصد دارم به مراتب و درجات بالاتر همچون نمایندگی مجلس شورای اسلامی برسم. وی ارتقاء شهر ری را از دیگر اهداف خود دانست و گفت: من اهل شهرری هستم و می خواهم شهر ری پیشرفت کند.

  بنابراین گزارش زمان ثبت نام در چهارمین روز به پایان رسید و درب های فرمانداری بسته شد.

  استقلال انتخابات تبلیغات حقوق زنان شاخص شورای شهر تهران فرماندار فوتبال مجلس شورای اسلامی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها