• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38568

  یک سیاستمدار آلمانی با تاکید بر اینکه آلمان بسیار امن تر از آمریکا است خاطر نشان کرد که حادثه بوستون به عنوان یک واقعه تروریستی بحث های سیاست داخلی در ایالات متحده را به شدت تغییر خواهد داد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، " دیتر ویفل اشپوتز" ، از سیاستمداران حزب سوسیال دموکرات پارلمان آلمان در گفتگو با نشریه" دی سایت" ، در پاسخ به این پرسش که انفجار اخیر در بوستون چه مفهومی برای شرایط امنیتی در آمریکا و همچنین در آلمان دارد اظهار داشت: اگر این حادثه را به عنوان یک واقعه تروریستی قلمداد کنیم، این مسئله بحث های سیاست داخلی و شرایط در آمریکا را به شدت تغییر خواهد داد. امنیت در اولویت همه امور در این کشور قرار خواهد گرفت.

  وی در ادامه همچنین تصریح کرد که این حادثه تروریستی بر بحث ها درباره قوانین سلاح می تواند تاثیر بگذارد و اگر ما بدشانسی بیاوریم مشابه چنین حادثه ای در اروپا هم اتفاق خواهد افتاد.

  این سیاستمدار آلمانی در بخش دیگری از این مطلب با تاکید بر اینکه هرگز نمی توان کاملا از وقوع چنین حوادث تروریستی جلوگیری به عمل آورد و امنیت مطلق وجود ندارد همچنین تصریح کرد که به اعتقاد من آلمان بسیار امن تر از آمریکا است. چرا که ما به سادگی و بهتر مدیریت و حکومت می کنیم.

  وی افزود: ادارات، پلیس، سازمان حمایت از قانون اساسی، دادگاهها و سیاستمداران در آلمان در این رابطه به خوبی عمل می کنند. آمریکا در مسئله امنیت داخلی برای ما الگو نیست. در آمریکا اکثرا سیاستمداران با وعده های پوپولیستی و اقداماتی برای تامین امنیت کار می کنند که در واقع منجر به امنیت نمی شود. من این مسئله را با دید انتقادی نگاه می کنم

  آلمان ایالات متحده تامین امنیت قانون اساسی سیاست آمریکا تاثیر داخلی حادثه بوستون

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها