• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38541

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به وضعیت و معیشت اقتصادی مردم، گفت: ملت ایران هم اکنون در حال جنگ با گرانی و تورم هستند.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، محسن رضایی ظهر پنجشنبه در همایش حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی در حسینیه شیخ نوایی خوی، افزود: امروز مردم ایران با جنگ دیگری به نام جنگ اقتصادی مواجه هستند که دشمنان آنها گرانی و تورم و تحریم بوده که باید آسیب شناسی و مدیریت شود.

  وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی یکی از قطبهای کشاورزی کشور محسوب می شود، ادامه داد: در حوزه اقتصاد کشاورزی استفاده از یارانه سبز و تخصیص آن به تجهیز و مکانیزاسیون کردن فعالیتهای کشاورزی و دامداری بوده که می تواند زمینه توسعه صنایع وابسته را فراهم کند.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تک بعدی بودن اقتصاد کشور یکی از دلایل ضعیف بودن آن در برابر مسائل مختلف اقتصادی دانست و اعلام کرد: متاسفانه دشمنان با سو استفاده از این مشکل اقتصادی برای مقابله با انقلاب اسلامی ایران و دستیابی به اهداف خود بهره می گیرند.

  رضایی آسیب پذیری اقتصادی، تحریمهای اقتصادی دشمنان و سوء مدیریتی را ۳ مشکل اصلی اقتصاد کشور برشمرد و عنوان کرد: کارهای بزرگی در پیش داریم و باید هم تحریم ها را خنثی کرده، هم بنیان ساختمان اقتصاد ضعیف کشور را متحول کرده و نوسازی کنیم و مدیریت اقتصادی کشور را از بحران در آوریم.

  وی وجود فرهنگ فساد و تبعیض در کشور را مضر دانست و افزود: باید فرهنگ اقتصادی درست شود، مبارزه با بی عدالتی ها باید اولویت دار و فرهنگ اقتصادی، فرهنگ اجتماعی، فرهنگ کار و تولید و سرمایه گذاری و در کنار همه این ها دیپلماسی فعال از اولویت های امروز جامعه ایران اسلامی ما باشد.

  رضایی با اشاره به اینکه زمانی حماسه ها از لوله تفنگ های ما بیرون می آمد، امروز حماسه از نوک قلم و تراوش های فکری، علمی ما بیرون می آید که باید حماسه مدنظر رهبری را با فکر، وحدت، انسجام و توکل محقق کنیم، گفت: ما دشمنان بزرگی داریم که توانایی هایی دارند، و البته نباید توانایی های بزرگ خودمان را هم کوچک بشماریم و برای رسیدن به این منظور باید به سوی مردم برگردیم تا به وسیله همین مردم، اقتصاد کشور را سرو سامان دهیم.

  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود به وجود ظرفیت های اقتصادی و کشاورزی خوی اشاره کرده و افزود: خوی از ۷۰۰ سال پیش دارای مرز گمرکی بوده است، چرا نباید از این ظرفیت استفاده کرد؟ باید با ایجاد بازارچه های مرزی، تجارت و اقتصاد خوی را شکوفا کرده و صنایع کشاورزی و دامداری را در خوی ایجاد کرد تا به سوی مبارزه با تحریم ها حرکت کنیم.

  آذربایجان غربی ایران اسلامی تجارت تورم جنگ کشاورزی گرانی مجمع تشخیص مصلحت نظام محسن رضایی ملت ایران

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها