• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38406

  مشاور سابق باراک اوباما می گوید آمریکا باید برای گرفتن زهر چشم از ایران به سوریه حمله کند.

  به گزارش پارس به نقل از کیهان، لس آنجلس تایمز دنیس راس که دارای گرایش های صهیونیستی است، می گوید: آمریکا برای گرفتن زهرچشم از ایران درباره برنامه هسته ای و اثبات این مساله که آمریکا حاضر به کار بردن همه گزینه ها از جمله گزینه نظامی برای برخورد با مساله هسته ای ایران است، باید در مورد
  سوریه جدی تر عمل کند و اگر لازم باشد به این کشور حمله نظامی کند.
  وی همچنین گفته است: « آنچه در سوریه می گذرد با ایران ارتباط عمیقی دارد. تعلل آمریکا در سوریه پیام اشتباهی برای حاکمان ایران که از بشار اسد پشتیبانی می کنند، می فرستد. »
  مشاور سابق اوباما اظهار داشت: انتظار ما از حاکمان ایران آن است که رفتار خود را نه تنها در موضوع سوریه بلکه در مساله هسته ای تغییر دهند و یکی از مشکلاتی که ما در این زمینه داریم این است که حاکمان ایران باور ندارند که آمریکا ممکن است از نیروی نظامی استفاده کند.
  وی همچنین گفته است اگر می خواهیم دیپلماسی موفقی داشته باشیم، آنها باید به عزم ما برای استفاده از نیروی نظامی در صورت لزوم باور داشته باشند. از نظر من تعلل آمریکا در بحران سوریه این ارزیابی را ایجاد کرده که آمریکا قادر یا مایل به استفاده از نیروی نظامی نیست. اگر ما در مورد سوریه جدی تر وارد عمل شویم به نظر من محاسبات ایران در مورد موضوع هسته ای را تحت تاثیر قرار خواهیم داد.
  این مشاور نابغه توضیح نداده که حاصل قشون کشی ۱۲-۱۰ سال پیش به افغانستان و عراق، جز هزینه های گزاف انسانی و مالی و بی اعتباری و گسترش نفوذ ایران، چه عایدی دیگری برای آمریکا داشته و چرا آمریکا از عهده هیچ یک از این دو جنگ و عواقب آن برنیامد؟
  اکنون در حالی دو سال از جنگ سوریه می گذرد که مقامات آمریکایی و صهیونیستی پیش بینی کرده بودند این کشور ظرف چند هفته سقوط می کند. مقامات آمریکایی بهتر از هر کس دیگری می دانند که مداخله نظامی در سوریه به باتلاقی عمیق تر و مهیب تر از افغانستان و عراق برای زمامداران کاخ سفید تبدیل خواهد شد.
  تحلیلگران آمریکایی و سعودی بارها تصریح کرده اند که آمریکا با اشتباه حمله به عراق، این کشور را در سینی طلایی گذاشت و تقدیم ایران کرد. توماس فریدمن تحلیلگر آمریکایی در این باره تصریح می کند که « ما در عراق ضامن نارنجک را کشیدیم و خود را روی آن انداختیم و تمام ترکش ها بر ما اصابت کرد. »

   

  افغانستان ایران باراک اوباما بحران سوریه بشار اسد جنگ خودکشی سوریه موضوع هسته ای هسته ای

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها