• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38401

  سخنگوی کاخ سفید گفت، نباید در اعلام نتیجه تحقیق درمورد بمب‌گذاری‌های بوستون عجله کرد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، جی کارنی، سخنگوی کاخ سفید در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید پس از اشاره به تلاش های باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برای برقراری تماس با نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات در کنگره و موضوع کنترل سلاح در آمریکا، در پاسخ به پرسشی درباره بمب گذاری های اخیر در بوستون گفت: توجه شما را به سخنان رئیس جمهوری آمریکا جلب می کنم که گفته بود نباید در نتیجه گیری درباره انفجارها عجله کرد و باید اجازه داد که ماموران دوره تحقیق را سپری کنند تا بدانیم که چه کسانی مسئول انفجار بودند. از دیدگاه رئیس جمهور، تعجیل در نتیجه گیری در مورد این انفجارها هیچ کمکی نخواهد کرد.

  وی افزود، رئیس جمهوری آمریکا فردا به بوستون سفر خواهد کرد که این سفر مافوق برنامه سفرهای وی است.

  جی کارنی درباره ارسال نامه مشکوک و سمی به باراک اوباما، گفت: نامه هایی که به کاخ سفید ارسال می شوند، خارج از سایت کاخ سفید بازرسی می شوند تا خطرات احتمالی برای مردم و افرادی که هدف نامه ها هستند، کاهش یابد.

  وی در پاسخ به پرسشی درباره افغانستان، گفت: بیش از ۶۰ هزار نظامی آمریکایی در جنگ افغانستان حضور دارند. این جنگ زمانی شروع شد که آمریکا هدف حمله ای قرار گرفت که طراحی آن در خاک افغانستان به دست القاعده و اسامه بن لادن صورت گرفته بود. در آن حمله (یازدهم سپتامبر) سه هزار تن کشته شدند. هدف رئیس جمهوری آمریکا در زمان تصدی سمت ریاست جمهوری این بود که اهداف این کشور در افغانستان را تحقق بخشد. این اهداف مختل کردن فعالیت، از بین بردن و شکست دادن القاعده بوده است.

  اسامه بن لادن افغانستان القاعده باراک اوباما جنگ خاک رئیس جمهور ریاست جمهوری کاخ سفید بوستون

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها