• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38304

  سخنگوی وزارت خارجه گفت: برنامه موشکی ایران در چارچوب دکترین دفاعی کشور جهت دفاع مشروع از حاکمیت ملی و تمامیت سرزمینی ایران است و تهدیدی علیه هیچ کشوری نیست.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به بیانیه وزرای امور خارجه گروه هشت که در لندن برگزار شد، اظهارداشت: برنامه موشکی ایران در چارچوب دکترین دفاعی کشور جهت دفاع مشروع از حاکمیت ملی و تمامیت سرزمینی ایران می باشد و تهدیدی علیه هیچ کشوری نیست.

  وی در خصوص برنامه هسته ای کشورمان افزود: همانطور که بارها تأکید کرده ایم برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران کاملاً صلح آمیز و تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی بوده و به هیچ وجه نمی تواند مایه نگرانی باشد و در همین راستا نشست آلماتی ۲ به صورت سازنده و فعال وارد مذاکرات شدیم و پیشنهادهای خود را ارائه دادیم و همانطور که خانم اشتون پس از خاتمه مذاکرات گفت: اکنون این نمایندگان ۱+۵ هستند که باید در پایتخت هایشان این پیشنهادات را بررسی و نظرشان را اعلام کنند. بنابر این پاسخ و نحوه برخورد گروه ۱+۵ نشان خواهد داد که آنها خواستار مذاکرات واقعی با هدف حل و فصل قطعی مسائل براساس حقوق بین الملل هستند یا اهداف دیگری را دنبال می کنند.

  مهمان پرست همچنین بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک حکومت دینی مبتنی بر خواست و اراده مردم به تعهدات بین المللی خود در زمینه حقوق بشر مبتنی بر شریعت متعالی اسلام پایبند است و استفاده ابزاری از حقوق بشر با اغراض سیاسی را مغایر با هدف و جوهره حقوق بشر می داند.

  وی در پایان تأکید کرد: موجب تأسف است کشورهایی که با انباشت سلاح های هسته ای و کشتار جمعی، ایجاد و حمایت همه جانبه از اشکال مختلف تروریسم، اتخاذ استانداردهای متناقض و رفتارهای ضد حقوق بشری و کاربرد سیاست تهدید و تحریم در عرصه بین المللی، منشأ اصلی نا امن سازی جهانی و تضییع حقوق ملت ها هستند؛ خود را مدعی صلح و امنیت و رعایت حقوق بشر معرفی می کنند و فهم و وجدان جامعه بشری را به سخره می گیرند.

  آژانس بین المللی انرژی اتمی امور خارجه ایران تروریسم حقوق حقوق بشر سلاح های هسته ای گروه ۱ ۵ مهمان پرست وزارت خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها