نشریه آتلانتیک:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 38289

  نشریه آتلانتیک بر این باور است آمریکا با دادن هواپیماهای سوختگیری به اسرائیل می‌تواند مانع حمله این رژیم به تاسیسات هسته‌ای ایران شود.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، نشریه آتلانتیک در مطلبی در رابطه با تصمیمات اسرائیل در قبال مسئله هسته ای ایران نوشت: مشکل آمریکا صرفا ممانعت از برنامه هسته ای ایران نیست، بلکه معضل دیگر این کشور جلوگیری از حمله اسرائیل به ایران است.

  در ادامه این مطلب آمده: هر چند بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل جدول زمانی مدنظر آمریکا را پذیرفته، اما بار دیگر مناقشه میان آنها در گرفته است و هیچ تماس تلفنی و نشستی نمی تواند به حل آن کمک کند. این به آن علت است که درگیری میان این دو بر سر اهدافشان نیست چراکه هر دو بر توقف فعالیت هسته ای ایران تاکید دارند، بلکه اختلاف آنها بر سر ظرفیت نظامی است.

  به نوشته این نشریه آمریکایی، اسرائیل با تسلیحات محدودی که در اختیار دارد، باید پیش از دستیابی ایران به بمب، به آن حمله کند. اما ظرفیت های نظامی اسرائیل تنها به اندازه یک حمله به تاسیسات هسته ای ایران دوام می آورد. برای موفقیت، لازم است تل آویو یکسری حملات را علیه ایران طراحی کند. همه اینها نیازمند زمان است، چیزی که اسرائیل به اندازه کافی آن را در اختیار ندارد. اما در این میان، آمریکا به خاطر در اختیار داشتن تسلیحاتی نظیر بمب های بتن شکن و هواپیماهای بمب افکن می تواند صبر کند.

  آتلانتیک در بخش دیگری از مطلب خود با اشاره به تنش میان آمریکا و اسرائیل نوشت: این تنش محدودیت های اسرائیل را نشان می دهد، اعتبار آمریکا را زیر سئوال می برد، دیپلماسی را تضعیف و ایران را تقویت می کند. تنها راه برای این مشکل همتراز کردن زمینه بازی است به این معنا که آمریکا باید تانکرهای سوختگیری هوایی در اختیار اسرائیل قرار دهد و شانس آن را برای تخریب برنامه هسته ای ایران در صورت حمله افزایش دهد و به این ترتیب به تل آویو زمان بیشتری برای صبوری اعطاء کند.

  بر اساس این گزارش، در صورت حمله به ایران، تانکرهای سوختگیری هوایی یکی از مهمترین برتری هایی است که آمریکا بر اسرائیل دارد. هر نوع اقدام اسرائیل علیه ایران نیروی هوایی این رژیم را تضعیف می کند. در واقع، مشکل اینجاست که اسرائیل تعداد کافی از این تانکرهای سوختگیری را در اختیار ندارد.

  آتلانتیک نوشت: اسرائیل ۱۰ عدد از این تانکرهای سوختگیری را داراست که همه آنها را برای حمله به ایران نیاز دارد. از دست دادن یک یا دو عدد از این تانکرهای سوختگیری می تواند کل عملیات را به مخاطره اندازد.

  در بخش دیگری از این مطلب آمده: آمریکا با دادن تانکرهای سوختگیری به اسرائیل می تواند از این گرفتاری نجات یابد. چراکه اسرائیل می تواند به خوبی نیروی هوایی خود را برای حمله به ایران تجهیز کند و این موضوع به آن سعه صدر می دهد تا پیش از تصمیم گیری برای حمله صبوری کند و در کل این اقدام را به چارچوب زمانی مدنظر آمریکا واگذار کند.

  ایران بازی برنامه هسته ای ایران جدول نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل هسته ای آمریکا حمله اسرائیل آتلانتیک
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها