طی نامه‌ای

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 38286

  رئیس مجلس طی نامه‌ای قانون «اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور» را برای اجرا به رئیس‌جمهور ابلاغ کرد.

  به گزارش پارس به نقل از اداره اخبار مجلس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی قانون « اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران» را برای اجرا به محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ابلاغ کرد.

  متن نامه لاریجانی به احمدی نژاد به شرح ذیل است:

  بسمه تعالی

  جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد

  رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

  در اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران که با عنوان طرح اصلاح مواد ۲۶ و ۷۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود، با تصویب در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ و تأیید شورای محترم نگهبان، به پیوست ابلاغ می گردد.

  علی لاریجانی

  به گزارش فارس، طبق ماده یک قانون مدنی، مصوبات مجلس شورای اسلامی و نتیجه همه پرسی پس از طی مراحل قانونی به رئیس جمهور ابلاغ می شود. رئیس جمهور باید ظرف مدت پنج روز آن را امضا و به مجریان ابلاغ نماید و دستور انتشار آن را صادر کند و روزنامه رسمی موظف است ظرف مدت ۷۲ ساعت پس از ابلاغ منتشر نماید.

  در تبصره این ماده آمده است: در صورت استنکاف رئیس جمهور از امضا یا ابلاغ در مدت مذکور در این ماده، به دستور رئیس مجلس شورای اسلامی روزنامه رسمی موظف است ظرف مدت ۷۲ ساعت مصوبه را چاپ و منتشر نماید.

  در ماده ۲ قانون مدنی نیز تصریح شده است که قوانین ۱۵ روز پس انتشار، در سراسر کشور لازم الاجراست مگر آنکه در خود قانون، ترتیب خاصی برای موقع اجرا مقرر شده باشد.

  احمدی نژاد اصلاح قانون انتخابات انتخابات شوراهای اسلامی کشور جمهوری اسلامی ایران رئیس جمهور رئیس مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی قانون مجلس شورای اسلامی محمود احمدی نژاد
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها