• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38256

  محسن رضایی با اشاره به تعدد کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: تعدد کاندیدا ناشی از فقدان حزب در کشور است.

  به گزارش پارس به نقل از (ایسنا) ، این کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: معیار های رجل سیاسی در کشور مشخص نیست و اگر ضابطه هایی برای تشخیص رجل سیاسی مشخص می شد، این تعدد به حداقل رسیده بود.

  رضایی با اعلام حضور قاطع خود در این دوره از انتخابات گفت: در انتخابات دوره گذشته بسیار دیر برای این مسئولیت تصمیم گرفتم و کمتر از دو ماه فرصت داشتم، ولی امسال به موقع شروع کرده ایم.

  وی گفت: در هیچ ائتلافی شرکت نمی کنم و با حضور حتی هاشمی رفسنجانی نیز کنار نخواهم کشید.

  وی چهار سال آینده را جزء سخت ترین دوران کشور دانست و اظهار کرد: باید دولتی قوی، هماهنگ و با برنامه داشته باشیم تا بتوانیم از این بحران عبور کنیم.

  رضایی مدیریت کشور را نیازمند اصلاح اساسی دانست و افزود: مدیریت مرکزی، مدیریت منطقه ای و مدیریت شهری می تواند راهکار برون رفت از این مدیریت متمرکز باشد.

  کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ورزش، اقتصاد و حتی هنر کشور سیاست زده شده است و باید این سیاست زدگی را از بین برد.

  وی اظهار کرد: نگاه فرهنگی – اجتماعی – اقتصادی را جایگزین نگاه سیاسی امنیتی باید کرد.

  رضایی با بیان این که به خاطر احساس خطر وارد عرصه انتخابات شده ام، گفت: اگر اینطور جلو برویم کشور به سمت پرتگاه می روند و زمان چاره اندیشی است؛ چراکه با روند فعلی زندگی برای مردم روز به روز سخت تر می شود.

  وی افزود: مخالف سیاه نمایی وسفید نمایی هستم و همیشه به واقع بینی ها تاکید کرده ام و امروز صحنه اقتصاد با واقعیت موجود نیازمند تحول اساسی است.

  رضایی گفت: نسخه هایی که برای اقتصاد ایران نوشته می شود، باید نسخه ها بومی بوده و در عین حال قابل عملیاتی باشد تا بتوانیم وضعیت موجود گرانی و تورم را کنترل کنیم.

  وی اظهارداشت: در صورتی که در انتخابات موفق شوم، صنایع فعلی آذربایجان را نوسازی کرده و ماموریت برون مرزی این استان را با کشور های باکو و ترکیه پررنگ تر خواهم کرد تا با هدفگذاری چندین هزار دلاری بتوانیم به رونق اقتصاد این منطقه کمک کنیم.

  رضایی ادامه داد: تمامی مسئولیت های شهر ها را به شهرداری ها خواهیم سپرد تا همگون رشد داشته باشند برای نمونه تبریز شهری با قدمت ویژه و دارای تمدن ایرانی اسلامی باید الگویی باشد برای دیگر شهر های کشور و باید مراکز نظامی، زندان ها و فرودگاها در این شهر به خارج از محدوده شهری انتقال پیدا کنند.

  وی اظهار کرد: تا به امروز کادر سازی خارج از نهاد های کشوری بوده است ولی بنده با توجه به تخصص ام به نسل سوم وچهارم انقلاب اجازه ورود به عرصه اجرایی را خواهم داد.

  اقتصاد اقتصاد ایران انتخابات انتخابات ریاست جمهوری انقلاب تمدن تورم زندان گرانی هاشمی رفسنجانی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها