• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38241

  نیروهای ارتش سوریه درحالی پیشروی‌های چشمگیری را در مناطق مختلف ریف دمشق در جنوب سوریه احراز کردند که از رقه در شمال سوریه نیز خبر می‌رسد کمک‌های نظامی درحال رسیدن به این شهر و تیپ ۱۷ ارتش سوریه است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، یگان های ارتش سوریه ظرف ۲۴ ساعت گذشته موفق شدند، پیشروی های چشمگیری در محورهای مختلف منطقه « غوطه شرقیه» داشته باشند. این درحالی است که دیگر مناطق ریف دمشق در جنوب سوریه نیز شاهد درگیری یگان های ارتش سوریه با گروه های مسلح بود. همچنین از استان رقه در شمال مرکزی سوریه خبر می رسد که کمک های نظامی جدیدی به یگان های ارتش سوریه مستقر در این استان و به ویژه تیپ ۱۷ ارتش سوریه رسیده تا مواضع خود در این استان را مستحکم تر کنند.

  ***آنچه در زیر می آید، تحولات میدانی و امنیتی سوریه به تفکیک استان ها و مناطق است***

  دمشق و ریف آن: پیشروی ارتش سوریه در مناطق مختلف ریف دمشق

  یگان های ارتش سوریه موفق شدند، در بخش های مختلف منطقه « غوطه شرقیه» و در چندین محور پیشروی و حلقه محاصره خود بر گروه های مسلح مستقر در مناطق « دوما» ، » حرستا» و « عدرا» را از یک سو و « العتیبه» ، « بیت سحم» و « مرج السلطان» از سوی دیگر تنگ تر کنند.

  همچنین گزارش شده است که درگیری یگان های ارتش سوریه با یک گروه مسلح در نزدیکی راه بین المللی دوما کشته شدن بیش از ۱۸ تروریست و زخمی شدن ده ها نفر دیگر از آنها را به دنبال داشت.

  در حالی که یگان توپخانه ارتش سوریه چندین مرکز تجمع افراد مسلح در دوما را هدف قرار داد که براثر آن ده ها فرد مسلح کشته و زخمی و تجهیزات نظامی آنها منهدم شد.

  اما از « حرستا» گزارش شده است که یگان های ارتش سوریه موفق شدند، پیشروی های قابل ملاحظه ای را به سمت خیابان های « السیل» و « الثانویه» در این منطقه داشته باشند و ۲۰ فرد مسلح را به قتل برسانند.

  در « عدرا البلد» نیز نیروهای ارتش سوریه تنها چند کیلومتر با پاکسازی کامل این منطقه از تروریست های مسلح فاصله دارند و هم اکنون درگیری های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح در بزرگراه این منطقه در جریان است.

  از منطقه « تل الکردی» نیز گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح درگیر هستند و یگان توپخانه ارتش سوریه مراکز تجمع تروریست ها را در مناطق « عین ترما» و « زملکا» هدف قرار داده و منهدم کردند.

  این درحالی است که منطقه « برزة البلد» و به ویژه خیابان « الحافظ» شاهد درگیری های سخت و شدید یگان های ارتش سوریه با افراد مسلح است که تاکنون کشته شدن بیش از ۹ تروریست را درپی داشته است.

  از « داریا» و « سبینة» و « جوبر» نیز خبرنگار خبرگزاری فارس گزارش داد که انهدام مراکز تجمع افراد مسلح در این منطقه کشته شدن بیش از ۶۰ فرد مسلح را موجب شده است.

  دیر الزور و رقه: انهدام مراکز تجمع افراد مسلح

  اما خبرنگار خبرگزاری فارس از دیر الزور در شرق سوریه گزارش می دهد که نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح در روستای « المرعیه» در ریف دیر الزور در گیر شدند و شماری از آنها را به قتل رساندند که در میان کشته ها « عارف حمیدی حماد العبدالله» ، از سرکرده های گروه های تروریستی این منطقه شناسایی شده است.

  همچنین یگان های ارتش سوریه یک مرکز تجمع افراد مسلح در نزدیکی پل « السیاسیه» را منهدم کردند که در نتیجه آن ۴ تروریست کشته شدند که در میان کشته ها « یاسر عبداللطیف العمیر» ، از سرکرده های گروه های تروریستی این منطقه شناسایی شده است.

  منطقه « الجبیلة» نیز شاهد درگیری نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح بود و یگان توپخانه ارتش سوریه نیز مراکز تروریست ها در مناطق الشحیل، الموحسن و ریف المیادین منهدم کرد.

  در رقه در شمال مرکزی سوریه نیز یگان های ارتش سوریه مراکز تجمع افراد مسلح در مناطق المشلب، مقر سابق دفاع ملی و ارتش مردمی را هدف قرار داده و منهدم کردند که در نتیجه آن ده ها فرد مسلح کشته شدند.

  این درحالی است که خبرنگار فارس گزارش داد که یک کاروان از کمک های نظامی از شهر « عین عیسى» به سمت شهر رقه در حرکت است و برخی منابع از رسیدن آن به نزدیکی مقر تیپ ۱۷ ارتش سوریه خبر می دهند.

  ادلب: درگیری های شدید در معرة النعمان

  اما از ادلب در شمال سوریه گزارش شده است که یگان توپخانه ارتش سوریه چندین مرکز تجمع افراد مسلح در روستای کفر باسیم از توابع خان شیخون و تل عاس در ریف إدلب را منهدم کردند. این درحالی است که منطقه معرة النعمان نیز شاهد درگیری های شدید نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح بود.

  ارتش سوریه افراد مسلح بزرگراه دوما سوریه قتل کشته و زخمی گروه های تروریستی گروه های مسلح raquo

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها