• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38213

  دبیر هیأت ساماندهی صنوف سینمایی اعلام کرد: کارت هدیه ۶۰۰ هزار تومانی ریاست جمهوری جمعه همین هفته ۳۰ فروردین ماه سالجاری بین مستند سازان و فعالان حوزه فیلم کوتاه توزیع می شود.

   

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، سعید الهی دبیر این هیأت همچنین گفت: اعضای صنف مستند سازان و فیلم کوتاه می توانند در مرحله سوم توزیع کارت های هدیه رئیس جمهوری، از ساعت ۹ تا ۱۶ روز جمعه شخصاً با در دست داشتن اصل و کپی کارت ملی و صنفی و مراجعه به ساختمان جامعه صنفی تهیه کنندگان سینمای ایران واقع در خیابان ایرانشهر شمالی- تقاطع کلانتری- پلاک ۴۴- واحد ۴ کارت هدیه خود را دریافت کنند.
   
  وی خاطرنشان کرد: اگر چه عزیزان فعال در صنف مستندسازان و فیلم کوتاه در اولویت اول توزیع کارتها به سینماگران نبودند لیکن با تلاش بسیار به ویژه با همکاری رئیس و اعضای شورای مرکزی جامعه صنفی تهیه کنندگان این امر میسر گردید که جا دارد از مساعدت مدیران و عوامل محترم ذیحسابی نهاد ریاست جمهوری نیز در این میان قدردانی شود.
   
  سعید الهی گفت: تا کنون اعضای ۱۱ صنف قانونی براساس اسامی ثبت شده در سیستم های رایانه ای ریاست جمهوری و نیز فعالان برخی صنوف سینمایی دیگر بر مبنای فراخوان عمومی و در چارچوب ضوابط و مقررات مالی، کارت هدیه ۶۰۰ هزار تومانی خود را دریافت نموده اند که آمار دقیق آن متعاقباً اعلام خواهد شد.
   
  دبیر هیأت ساماندهی توضیح داد: بحث ضرورت قانونی شدن صنوف سینمایی برای اکثریت اهالی سینما روشن، قطعی و عقلانی است و متولیان و بزرگان صنوف در صورت بهره مندی از این فرصت تاریخی پیش آمده، گامی بزرگ در جهت هویت بخشی به صنف متبوعه خود بر می دارند.
   
  وی تاکید کرد: هیأت ساماندهی به هیچ وجه رغبتی به ایجاد برخی افتراق های احتمالی میان صنوف ندارد و لیکن در صورت مشاهده درخواست های جمعی از فعالان صنوف برای تشکیل صنف قانونی، به وظایف خود عمل خواهد کرد.
   
  الهی یادآور شد: در حال حاضر فعالان ۶ صنف دیگر برای ارائه اساسنامه جدید و اعلام اسامی هیأت موسس و برگزاری انتخابات اعلام آمادگی کرده اند که هیأت ساماندهی در حال بررسی درخواست آنان است.
   
  وی گفت: باز یا بسته بودن خانه سینما، نافی استقلال و ثبت قانونی صنوف در مراجع ذیصلاح نیست و حاشیه سازی و تعلل ها در این مسیر، فقط اعضای صنوف را به مرور زمان از دستیابی به حقوق حقه خود باز می دارد.

  استقلال اعضای شورای انتخابات جامعه حقوق خانه سینما رایانه ریاست جمهوری سینمای ایران نهاد ریاست جمهوری

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها