• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38212

  رئیس جمهور جدید ونزوئلا اعلام کرد که آمریکا برای ناآرامی‌ها و خشونت‌های انتخاباتی این کشور برنامه ریزی کرده است.

  به گزارش پارس ، فارس به نقل از شبکه پرس تی وی، « نیکلاس مادورو» رئیس جمهور منتخب ونزوئلا روز گذشته گفت که سفارت آمریکا در کاراکاس، مسئول همه خشونت هایی است که در پی انتخابات ریاست جمهوری روز یکشنبه ونزوئلا اتفاق افتاد.

  وی تاکید کرد که سفارت آمریکا همه این اعمال خشونت ها را تامین مالی کرده و آن را هدایت می کند.

  مادورو، همچنین آمریکا را به حمایت از گروه هایی که او گروه های نئونازی نامید، متهم کرد.

  رئیس جمهوری منتخب ۵۰ ساله ونزوئلا، مخالفان را به تلاش برای ترتیب دادن یک کودتا بعد از تظاهرات روز دوشنبه و سه شنبه متهم کرده است. این تظاهرات در ونزوئلا، هفت کشته برجای گذاشته است.

  پیش از این « اوا مورالس» رئیس جمهور بولیوی نیز با محکوم کردن اقدام آمریکا در زیر سئوال بردن نتایج انتخابات ونزوئلا، واشنگتن را به تلاش برای راه اندازی کودتا در این کشور متهم کرد.

  وی سه شنبه در کنفرانس خبری در واکنش به درخواست آمریکا برای شمارش کامل مجدد آراء گفت: مطمئنم در پشت این سخنان، آمریکا برای انجام کودتا در ونزوئلا آماده می شود.

  با بالا گرفتن تنش ها در نتیجه اعتراضات هواداران « انریکه کاپریلس» رقیب « نیکلاس مادورو» به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا که مادورو در آن پیروز شد، حامیان دو طرف مواد آتش زا منفجر کردند و شب گذشته غوغای زیادی در « کاراکاس» برپا کردند.

  دادستان ارشد ونزوئلا روز سه شنبه اعلام کرد که دستکم ۷ نفر در خشونت های بعد از انتخابات ونزوئلا کشته شدند و بیش از ۶۱ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

  انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بولیوی پرس تی وی خشونت رئیس جمهور مورالس نیکلاس مادورو واشنگتن ونزوئلا
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها