• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38205

  معاون وزیر امور خارجه استرالیا پس از دیدار با مقامات کشورمان تهران را به مقصد کانبرا ترک کرد.

   

   

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، پل کریکسون، معاون خاورمیانه وزیر امور خارجه استرالیا که در راس هیاتی به منظور سفری دو روزه به تهران سفر کرده بود با سید عباس عراقچی، معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.

   

  در این دیدار موضوعات مربوط به روابط دوجانبه، تعامل وزارت خارجه های دو کشور و همکاری های سیاسی، پارلمانی و اقتصادی مورد بحث قرار گرفت.

   

  کریکسون دیداری نیز با حسین امیر عبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه انجام داد. در این دیدار دو طرف در مورد موضوعات خاورمیانه، مساله سوریه و امنیت منطقه دیدگاه های خود را مطرح کردند.

  معاون وزیر خارجه استرالیا در ادامه سفر خود با حسن قشقاوی، معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزیر خارجه نیز دیداری داشت.

   

  در این ملاقات مباحث مربوط به ایرانیان و امور کنسولی اتباع کشورمان بررسی شد.

   

  این مقام استرالیایی با علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز دیدار کرد.

   

  به گزارش ایسنا، این سفر بخشی از مجموعه سفرهایی است که مقامات استرالیا در چند ماه گذشته به تهران داشته اند. استرالیا خواهان ایفای نقش جدی تری در مسائل منطقه، شرق آسیا و حوزه اقیانوس هند است و در این راستا تلاش می کند با نزدیکی روابط با ایران و تبادل نظر با کشورمان، از نقش منطقه یی ایران استفاده کند.

  اقیانوس هند ایران ایرانیان خارج از کشور حسن قشقاوی خاورمیانه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وزارت امور خارجه وزارت خارجه وزیر امور خارجه وزیر خارجه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها