• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38116

  وزیر امور خارجه آمریکا با همتای عربستانی‌اش نشستی غیرعلنی برگزار کرده و به بررسی اوضاع سوریه و مذاکرات میان رژیم صهیونیستی و فلسطینی‌ها پرداخت.

  به گزارش پارس به نقل ازایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، پاتریک ونترل، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اعلام اینکه جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا صبح روز سه شنبه در واشنگتن با سعود الفیصل، وزیر امور خارجه عربستان نشست غیرعلنی برگزار کرد، اعلام داشت که مساله حمایت از مخالفان سوری در این نشست مطرح شد، اما وی جزئیاتی در خصوص مذاکرات آنها در این خصوص ارائه نداد.

  ونترل خاطرنشان کرد: جان کری و سعود الفیصل همچنین به بررسی مساله فلسطین و تلاش واشنگتن برای به جریان انداختن مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطینی ها پرداختند.

  وی در ادامه افزود: وزیر امور خارجه عربستان به همتای آمریکای اش به دلیل حملات خونین شهر بوستون آمریکا تسلیت گفت و اعلام کرد که ریاض هرگونه اقدام تروریستی را حمله می کند.

  سعود الفیصل در مقر اقامت خود در واشنگتن با جان مک کین، از اعضای مجلس سنای آمریکا نیز دیدار و در خصوص روابط دو جانبه میان دو طرف و مسائل منطقه و جهان به بحث و بررسی پرداخت.

  عادل بن احمد الجبیر، سفیر عربستان در آمریکا و اسامه نقلی، رئیس بخش اطلاع رسانی در وزارت خارجه عربستان در این دیدار حضور داشتند.

  وزیر امور خارجه عربستان بعد از دیدار با جان کری به شدت حمله تروریستی در بوستون را محکوم و تسلیت کشور را خود را به قربانیان این اقدام ابراز کرد.

  وی با تاکید بر ایستادگی عربستان در کنار ساکنان شهر" تاریخی" بوستون اعلام کرد که این شهر مکان اقامت صدها دانشجوی عربستانی است.

  وی با یادآوری این مساله که تروریست ها در گذشته عربستان را هدف قرار داده بودند، با تمام قربانیان اقدامات تروریستی در جهان اظهار همدردی کرد.

  الفیصل با بیان اینکه در مذاکراتش با جان کری به بررسی اوضاع سوریه پرداخت، مدعی شد: ما همواره تلاش کردیم تا به برادران خود در سوریه کمک کنیم تا در مقابل حمله دولت سوریه علیه مردم این کشور بیاستند!

  وی درخصوص مجهز کردن مخالفان سوریه به سلاح مدعی شد: همانطور که می دانید، ما بر این باوریم که مخالفان باید به تمام کمک هایی که برای رها شدن از این نظام نیاز دارند، مجهز شوند، ما مشکلی با ارسال سلاح نداریم، ما تمام امکانات را در اختیار آنها قرار دادیم تا اوضاع کشورشان را تغییر دهند و جان سوری ها و تمدن این کشور را حفظ کنند.

  سعود الفیصل گفت که به بررسی مساله فلسطین و تلاش های آمریکا برای از سرگیری روند صلح پرداخته است.

  وی از تلاش های آمریکا در این خصوص و سفر باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و جان کری به منطقه قدردانی و نسبت به آن که این تلاش ها به موفقیت بینجامد، اظهار امیدواری کرد.

  امور خارجه آمریکا جان کری جهان حمله تروریستی رژیم صهیونیستی سوریه عربستان واشنگتن وزارت خارجه وزیر امور خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها