• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38114

  رهبر مخالفین میانمار که برنده جایزه صلح نوبل بوده در اظهارات جدید خود درباره خشونت های فرقه ای، بار دیگر کشتار مسلمانان را محکوم نکرد.

  به گزارش پارس ، مهر به نقل از رویترز، " آنگ سان سوچی" که هیچ گاه کشتار مسلمانان را محکوم نکرده است، امروز چهارشنبه برای اولین بار درباره خشونت های فرقه ای در کشورش سخنرانی کرد.

  آنگ سان سوچی که به ژاپن سفر کرده است، در سخنرانی خود در جمع دانشجویان دانشگاه توکیو این بار نیز قاطعانه درباره پایان خشونت های فرقه ای در میانمار صحبت نکرد که همین مسئله باعث افزایش انتقادها از رهبر این کشور شده که خود نیز بودایی است.

  رهبر مخالفین میانمار در اظهاراتی گفت: من یک جادوگر نیسم و نمی توانم اختلافات فرقه ای را که برای مدتها وجود دارد، حل کنم.

  وی تنها بر آغاز گفتگوها میان طرفین درگیر در خشونت های فرقه ای و رعایت استانداردهای دموکراتیک از سوی دادگاهها بسنده کرد و هیچ اشاره ای به خشونت ها در شهر میختیلا که در جریان آن ۴۳ نفر کشته شده و بودائیان مساجد مسلمانان را به آتش کشیده اند، نکرد.

  اظهارات رهبر مخالفین میانمار درحالیست که هزاران نفر که بیشتر آنها مسلمانان بوده در جریان خشونت های فرقه ای در مرکز میانمار منازل و کسب و کار خود را رها کرده و آواره شدند.

  خشونت ژاپن کسب و کار مسلمانان رهبر فرقه میانمار رامحکوم میانمارباردیگرکشتار رهبرمخالفین

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها