• لینک کوتاه
 • کد خبر: 38085

  منابع دیپلماتیک نزدیک به الابراهیمی با تاکید بر اینکه وی ۱۹ ماه جاری میلادی استعفای خود را تقدیم می‌کند، اعلام کردند، نماینده سازمان ملل در سوریه جانشین الابراهیمی خواهد شد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، به دنبال انتشار اخبار ضد و نقیض در خصوص احتمال استعفای اخضر الابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه، مانبع دیپلماتیک بلندپایه نزدیک به وی به روزنامه الاخبار لبنان گفتند، الابراهیمی قصد دارد روز ۱۹ ماه جاری میلادی و در نشست شورای امنیت در نیویورک استعفای خود از سمتش را اعلام کند و تاکید کردند که استعفای الابراهیمی حتمی است.

  این در حالی است که پیشتر اتحادیه عرب خبر استعفای الابراهیمی را تکذیب و تاکید کرده بود که این اخبار تنها با هدف ایجاد جنجال مطبوعاتی منتشر شده است.

  منابع مذکور فاش کردند که الابراهیمی پس از ناامیدی از حل بحران سوریه به دلیل اختلافات میان کشورهای عربی این تصمیم را اتخاذ کرده است.

  این منابع در ادامه اعلام کردند، الابراهیمی از سوی کشورهای عربی و خارجی به ویژه روسیه و آمریکا تحت فشار زیادی قرار گرفته تا موضع خود را تغییر داده و از استعفایش چشم پوشی کند اما الابراهیمی تصمیم خود را گرفته و منتظر نشست شورای امنیت است تا استعفایش را به طور رسمی تقدیم کند.

  منابع دیپلماتیک درباره موضع الابراهیمی در خصوص مشارکت در نشست سران عرب نیز تاکید کردند: موضع وی در این خصوص در حقیقت نشاندهنده این است که پیمانه صبر وی نسبت به عدم اتخاذ مواضع صادقانه و واحد از سوی طرف های ذی ربط با مساله سوریه سرریز شده است.

  این منابع در ادامه اعلام کردند که مختار لمانی، نماینده سازمان ملل در سوریه قرار است جانشین الابراهیمی شده و به جای وی برنامه های سازمان ملل را ادامه دهد.

  بنا به گفته این منابع، قرار است الابراهیمی در نشست آتی شورای امنیت برخی از حقایق در خصوص وضعیت داخلی سوریه و اقدامات کشورهای عربی و خارجی در مانع تراشی برای حل و فصل بحران سوریه را فاش کند.

  این منابع اعلام کردند: الابراهیمی در نشست شورای امنیت قطر، ترکیه، انگلیس و فرانسه را به عنوان کشورهایی که در حل بحران سوریه مانع ترشی می کنند، معرفی خواهد کرد.

  منابع مذکور در ادامه تاکید کردند: مهمترین عامل تصمیم الابراهیمی برای این استعفای عملکرد کشورهای عربی است که حرف و عملشان با یکدیگر تناسبی ندارد به نحوی که این کشورها از یک سو طرح سازمان ملل را حمایت و الابراهیمی را برای ارائه پیشنهادات مسالمت آمیز در خصوص حل بحران سوریه تشویق می کنند و از سوی دیگر ضمن مسلح کردن مخالفان با سنگ اندازی، اجرای این طرح ها را به چالش می کشانند.

  انگلیس ترکیه روسیه سازمان ملل سوریه شورای امنیت کشورهای عربی لبنان مسالمت آمیز نشست سران عرب

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها