• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37997

  اظهارات دبیر کل سابق حزب مشارکت اسباب مطایبه و ریشخند برخی از روزنامه نگاران اصلاح طلب فراری را فراهم کرده است.

  به گزارش پارس به نقل از کیهان، رضا خاتمی که به دلیل بازداشت نشدنش مورد سؤال طیفی از حامیان فتنه سبز قرار دارد، اخیراً در مصاحبه با یک وبلاگ، خواستار نامزدی برادرش در انتخابات شده و در عین حال گفته است: در مورد انتخابات نباید ساده انگاری کنیم. معتقدم هیچ گاه در جمهوری اسلامی انتخابات با آن معیارهایی که در جهان معنی پیدا می کند وجود نداشته است و شاید در آینده هم این معیارها رعایت نشود.
  وی از جمله اعضای فراکسیون مشارکت در مجلس ششم بود که رد صلاحیت آنها باعث شد برخی محافل اروپایی اعلام کنند انتخابات ایران را مشروع نمی داند.
  رضا خاتمی همچنین برای لاپوشانی ادعای تقلب و شرط گذاری های قبلی مبنی بر اینکه تنها با آزادی بازداشتی ها و رفع حصر موسوی و کروبی در انتخابات شرکت می کنند، مدعی شده است: اصلاح طلبان تا قدرت اجتماعی خود را نشان ندهند، موسوی و کروبی و رهنورد آزاد نخواهند شد. این یکی از دستاوردهای حضور در انتخابات است.
  در واکنش به این اظهارات، آرش سیگارچی همکار فراری نشریات زنجیره ای که بعدها به صدای آمریکا پیوست، خطاب به وی نوشت: آقای محمدرضا خاتمی کدام قدرت اجتماعی؟ حزب مشارکت عملاً قدرت اجتماعی ندارد و برخی اعضای آن جذب ستادهای دیگر نامزدها شده اند. از طرف دیگر جبهه مشارکت و مشخصاً برادران خاتمی از جمله ترمزهای اعتراضات بعد از انتخابات بودند. نمی دانم موسوی به چه سمت قصد داشت برود اما آنهایی که از جبهه مشارکت بیرون ماندند و دستگیر نشدند، بطور مداوم از موسوی و کروبی خواستند که جنبش را خیابانی نکند. سیاستمدار باید حرف و عملش یکی باشد. الان جبهه مشارکت یا آنچه به نام نمادهای این حزب در بیرون از زندان می شناسیم فاقد این ویژگی هستند. عضو مستعفی شورای مرکزی اش، مواضعی می گیرد که با مشی محبوب این حزب در سال ۸۸ همخوانی ندارد.
  یادآور می شود در بحبوحه فتنه سبز، برخی سایت ها و رسانه های بیگانه ادعا می کردند که اگر موسوی و کروبی بازداشت شوند، ایران قیامت می شود. البته آن زمان از قیامت به پا کردن رضا خاتمی خبری نشد و ظاهراً او با چند سال تأخیر می گوید بیایید جمع شویم تا بروید و قیامت به پا کنید. انصافاً که محشر است!

   

  اصلاح طلبان انتخابات جمهوری اسلامی جهان حزب مشارکت حضور در انتخابات رسانه زندان مصاحبه وبلاگ

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها