• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37988

  «نقش ایران به هیچ وجه در منطقه و از جمله لبنان و سوریه و بحرین و عراق کاسته نخواهد شد و همین مسئله، رسیدن به تفاهم با ایران را برای غرب و آمریکا الزام آور می کند» .

  به گزارش پارس به نقل از کیهان، این تحلیل را روزنامه الحیات مورد تأکید قرار داد و با اشاره به تحولات لبنان و سوریه نوشت: در لبنان با تأیید و موافقت حزب الله بود که تمام سلام روی کار آمد و میشل عون هم پیمان حزب الله نیز به توصیه ایران سکوت کرد.
  این روزنامه خاطرنشان می کند: اشتباه است اگر به قدرت ایران در نقش آفرینی های منطقه ای اش شبهه ای وارد شود. نقش ایران به هیچ وجه نه در لبنان و نه در بحرین، عراق و سوریه کاسته نخواهد شد و این مسأله رسیدن به تفاهم با ایران برای غربی ها و در رأس آنها آمریکایی ها را الزام آور خواهد کرد. عربستان در لبنان چاره ای ندارد که نظر مثبت ایران را جلب کند. در بحرین نیز چاره ای نیست که توافقی غیرمستقیم حاصل شود.
  به گزارش دیپلماسی ایرانی در ادامه این تحلیل آمده است: حتی وزیر امور خارجه آمریکا نیز صحبت از راه حل سیاسی مناسب برای سوریه می کند شاید واشنگتن همچنان بر رفتن اسد تأکید داشته باشد اما در نهایت اعتراف می کند که باید برای حل بحران سوریه راه حل سیاسی یافت. در این میان چاره ای نیست که برای رسیدن به تفاهم نظر ایران را جلب کنند و از تهران نیز بخواهند که در حل دیگر پرونده های بحران زای منطقه کمک کند.

  ایران بحران سوریه بحرین حزب الله سوریه عراق عربستان لبنان واشنگتن وزیر امور خارجه آمریکا
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها