• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37939

  این فعال سیاسی اصولگرا اظهار کرد: «بنده از دو سه سال قبل مدل پوتین – مدودف را مطرح و اعلام کردم آقای احمدی نژاد چنین مدلی را در ذهن دارند که البته اجرای این مدل در ایران امکان پذیر نیست. »

  به گزارش پارس به نقل از فرارو، یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: « من معتقدم آقای احمدی نژاد به دنبال این است که در کنار آقای مشایی کسانی همچون آقای رحیمی را معرفی کند که رد صلاحیت آنها هم قطعی است تا بدین ترتیب یک نهضت ردصلاحیتی را پشتوانه آقای مشایی کند. »

    حسین کنعانی مقدم فعال سیاسی اصولگرا گفت: « آقای احمدی نژاد زمانی که در مراسم تحلیف ریاست جمهوری در مجلس و با حضور اعضای شورای نگهبان سوگند یاد کردند، این سوگند تشریفاتی نبود و اصلی شرعی و قانونی بوده و قابل پیگرد می باشد. »

  وی ادامه داد: « در فراز آخر سوگندنامه ذکر شده که رئیس جمهور باید این امانت الهی را پس از خود به منتخب مردم تحویل دهد. لذا ایشان نباید خیانت در امانت کند. ریاست جهوری سرقفلی نیست که بتوان آن را به کسی واگذار کرد. »

  وی افزود: « رئیس جمهور حق ندارد به مردم اعلام کند که به اعتبار ریاست جمهوری از فلان شخص حمایت می کند یا امکانات دولتی را در اختیار فرد خاصی قرار دهد. این مسائل هم نقض سوگند ریاست جمهوری است و هم خیانت در امانت محسوب می شود. »

  این فعال سیاسی اصولگرا اظهار کرد: « بنده از دو سه سال قبل مدل پوتین – مدودف را مطرح و اعلام کردم آقای احمدی نژاد چنین مدلی را در ذهن دارند که البته اجرای این مدل در ایران امکان پذیر نیست. »

  وی ادامه داد: « یعنی کسی نمی تواند چون بر اسب قدرت سوار است برای دیگر نهادهای قدرت که مسئولیت های شرعی و قانونی دارند (از جمله شورای نگهبان) تعیین تکلیف کند و با ایجاد فشار، بحران و شانتاژهای سیاسی، در خصوص رئیس جمهور آینده اعمال نظر کند. »

  کنعانی مقدم خاطرنشان کرد: « اما به نظر می رسد آقای احمدی نژاد از مدت ها قبل تصمیم خود را گرفته و بر این تصمیم نیز پایدار است و تاکنون هم نشان داده با موانع مبارزه می کند و پشت موانع نمی ایستد. »

  وی افزود: « لذا به نظر می رسد این مراسم هم نوعی اقدام تبلیغاتی با امکانات دولتی برای آقای مشایی است و البته شاید همین اقدام از نظر شورای نگهبان برای رد صلاحیت آقای مشایی کفایت کند. »

  این فعال سیاسی اصولگرا گفت: « من معتقدم آقای احمدی نژاد به دنبال این است که در کنار آقای مشایی کسانی همچون آقای رحیمی را معرفی کند که رد صلاحیت آنها هم قطعی است تا بدین ترتیب یک نهضت ردصلاحیتی را پشتوانه آقای مشایی کند. »

  وی ادامه داد: « اگر شورای نگهبان آقای مشایی را رد صلاحیت کرد آقای احمدی نژاد تلاش دارد با فشارهایی که خواهد آورد از حکم حکومتی برای تایید صلاحیت ایشان استفاده کند. »

  وی تصریح کرد: « آقای احمدی نژاد باید تصمیم اراده مردم شود و به روش معمول و عادی کسانی که خود را حامی آقای احمدی نژاد می دانند کاندیدا شوند و اگر رای آوردند سلسله آقای احمدی نژاد ادامه پیدا می کند و اگر هم رای نیاوردند آقای احمدی نژاد باید کار را به منتخب مردم واگذار کند. »

  کنعانی مقدم درباره تبعات برگزاری مراسمی در ورزشگاه آزادی علی رغم مخالفت مراجع و مراکز مختلف در کشور گفت: « توصیه مقام معظم رهبری این بود که باید فضای انتخابات را آرام نگاه داشت و انتخابات پرشور و پرشوقی را برگزار کرد. »

  وی ادامه داد: « اگر بنا باشد آقای احمدی نژاد با لج بازی فضا را ملتهب کند و روز پنجشنبه حزب اللهی ها در ورزشگاه آزادی جمع شوند و بخواهند با برگزاری مراسم مخالفت کنند و میان مردم و هوادران آقای احمدی نژاد درگیری ایجاد شود و انتخابات را از حالا به کما ببرند، هم به ضرر نظام و هم به ضرر آقای احمدی نژاد تمام خواهد شد. »

  وی افزود: « لذا به نظر می رسد ایشان باید در این خصوص عقب نشینی کند و از این کار بگذرد و اگر مراسمی هم انجام می شود بدون حضور آقای مشایی باشد. »

  کنعانی مقدم تصریح کرد: « در موضوع انتخابات ملتهب شدن فضای سیاسی کشور به ضرر آقای احمدی نژاد است و اگر آقای احمدی نژاد به دنبال تشنج آفرینی باشد به ضرر خود کار خواهد کرد؛ چون بالاخره مردم ایران قضاوت خواهند کرد چه کسانی بحران آفرینی می کنند و باعث ایجاد درگیری و التهاب در جامعه می شوند و شاید همان بخشی از طرفداران آقای احمدی نژاد هم که اکنون وجود دارند با توجه به این اقدامات از ایشان کناره گیری کنند. »

  احمدی نژاد انتخابات ایران جامعه ذهن رئیس جمهور عقب نشینی مردم ایران مقام معظم رهبری ورزشگاه آزادی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها