• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37925

  فرماندار تهران با بیان اینکه در پایان دومین روز نام نویسی از داوطلبان شورای شهر تهران ۱۴۹ نفر ثبت نام قطعی شده اند گفت: برای برگزاری انتخابات یکپارچه شوراهای شهر تهران، ری و شمیرانات تابع قانون هستیم اما تا این لحظه انتخابات ری و تهران مستقل برگزار خواهد شد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، عیسی فرهادی در پایان دومین روز از نام نویسی داوطلبان چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در نشستی خبری گفت: در پایان دومین روز از نام نویسی داوطلبان شهرستان تهران از ۱۴۹ داوطلب ثبت نام قطعی انجام گرفته که از این تعداد یک نفر روحانی، ۱۳۳ نفر مرد، ۱۶ نفر زن هستند.

  وی با اشاره به میانگین سنی داوطلبان شورای شهر تهران، گفت: از لحاظ سنی ۱۱۷ نفر از ۲۰ تا ۴۵ سال، ۲۶ نفر از ۴۶ تا ۶۰ سال و ۵ نفر از ۶۱ تا ۷۵ سال ثبت نام کرده اند که جوانترین داوطلبان ۲۵ ساله و مسن ترین آنها ۷۵ ساله است.

  فرهادی تصریح کرد: ۱۶ نفر تا کنون در بخش کن و آفتاب ثبت نام کرده اند اما تا به امروز در بخش مرکزی هیچ ثبت نامی صورت گرفته است.

  فرماندار تهران با اشاره به مدرک تحصیلی داوطلبانی که تاکنون در شهرستان تهران ثبت نام کرده اند، گفت: ۲ نفر با مدرک فوق دیپلم، ۸۵ نفر با مدرک کارشناسی، ۴۲ نفر با مدرک کارشناسی ارشد و ۱۴ نفر با مدرک دکترا تاکنون در شهرستان تهران ثبت نام کرده اند.

  وی همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه با توجه به مصوبه امروز نمایندگان مجلس در برگزاری یکپارچه انتخابات تهران، ری و شمیرانات، آیا انتخابات شوراهای تهران و ری یکسان برگزار می شود گفت: ما تابع و مجری قانون هستیم و ری پاره تن تهران است.

  وی ادامه داد: طبق قانون تا این لحظه انتخابات تهران مستقل از ری برگزار می شود. اگر مصوبه مجلس توسط شورای نگهبان تایید شود و در زمان قانونی مصوبه جدید ابلاغ شود ما قانون جدید را اجرا خواهیم کرد اما در غیر این صورت قانون فعلی اجرایی خواهد شد.

  فرهادی همچنین با اشاره به برخی مشکلات در فرآیند ثبت نام، گفت: یکی از مشکلات اتصال به مراکز پیشخوان دولت بود که دیر به این مراکز متصل شدیم و همین موضوع اخلال هایی را در ثبت نام ایجاد کرد که با اتصال به مراکز پیشخوان این مشکلات برطرف شد.

  فرماندار تهران تصریح کرد: همچنین مشکل دیگر فرمانداری تهران این است که خودشان امکان تفکیک اطلاعات را ندارند و باید اطلاعات را از وزارت کشور دریافت کنند و این موضوع هم به خاطر تمرکز در وزارت کشور است. بنابراین اطلاعات با اندکی تاخیر به دست ما می رسد.

  وی در پایان خطاب به داوطلبان خاطر نشان کرد: از داوطلبان انتخابات چهارمین دوره شوراهای شهر و روستا تقاضا داریم که در روزهای اول برای ثبت نام به فرمانداری ها و بخشداری ها مراجعه کنند تا در روزهای پایانی تراکم نداشته باشیم.

  انتخابات دیپلم شمیرانات شورای شهر شورای شهر تهران شهر تهران قانون کارشناسی ارشد مشکلات وزارت کشور
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها