تهدید مجدد ایران توسط اسرائیل

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 37867

  رئیس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی در مصاحبه با رادیو اسرائیل نه‌تنها ایران، بلکه سوریه، حماس و حزب‌الله لبنان را تهدید نظامی کرده است.

  به گزارش پارس ، فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز اسرائیل، « بنی گانتز» ، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل مدعی شده است که رژیم متبوعش توان حمله به هر یک از اهداف هسته ای ایران را دارد.

  به گفته گانتز، بحث های شدیدی بین سران سیاسی و نظامی اسرائیل در جریان است تا تصمیم نهایی در این خصوص گرفته شود. گانتز این سخنان را در مصاحبه با بخش عبری رادیو اسرائیل اظهار داشته است.

  رئیس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی در این مصاحبه تلاش کرده چنین وانمود کند که اسرائیل بدون کمک هیچ کشور دیگری قادر به حمله نظامی به ایران است. با این حال وی از بر زبان آوردن هرگونه زمان مشخص در این خصوص خودداری کرده است: « چالش با ایران بسیار مهم است و ما باید با یک راهبرد مسوولانه بلندمدت به آن نزدیک شویم. ما این کار را هرگاه که ضروری باشد انجام خواهیم داد. »

  بنی گانتز همچنین تاکید کرد که اسرائیل از نزدیک تحولات هسته ای ایران را پیگیری می کند.

  در این مصاحبه، رئیس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی همچنین مقاومت فلسطین را تهدید کرد که اگر حملات راکتی از نوار غزه ادامه یابند، اسرائیل در تکرار حمله خود به نوار غزه در جریان جنگ ۸ روزه تردید نخواهد کرد. وی همچنین جلوگیری از پرتاب راکت به سرزمین های اشغالی را وظیفه جنبش حماس دانسته است.

  این مقام نظامی رژیم صهیونیستی همچنین اذعان کرد که وضعیت امنیتی نوار مرزی این رژیم با مصر چندان مناسب نیست و آنچه وی گروه های تروریستی خواند، در حال نشو و نما در آن منطقه هستند.

  گانتز همچنین با اشاره به درگیری های اخیر بین نظامیان اسرائیلی و معترضین فلسطینی در نوار غزه، احتمال شروع انتفاضه سوم را رد کرد.

  رئیس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی در این مصاحبه حزب الله لبنان را هم تهدید کرده و گفته است که توان بازدارندگی اسرائیل در برابر حزب الله قابل توجه است. وی تصریح کرد: « لبنان می داند که اگر جنگ شروع شود چه اتفاقی می افتد. »

  گانتز که در این مصاحبه ظاهرا عزم تهدید همگان را داشته است، در خصوص سوریه نیز ضمن پیچیده دانستن شرایط، تاکید کرده که اسرائیل آماده جنگ با این کشور در صورت لزوم است!

  ایران جنگ حزب الله حماس سرزمین های اشغالی سوریه غزه لبنان مصاحبه هسته ای
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها