در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 37748

  سفیر سوریه در ایران تصریح کرد: سوریه شاهد فتنه و جنگ فرقه‌ای و طایفه‌ای در منطقه به منظور کشتار مسلمانان است.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، عدنان محمود در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی با ابراز خرسندی از سخنان ارزشمند وی و سایر مراجع و علما در خصوص وضعیت سوریه و رهنمون ها در این زمینه گفت: متاسفانه جریانات موجود در سوریه، در خدمت اسرائیل و اهداف شومش هستند زیرا اسرائیل به دنبال تکه تکه شدن سوریه می باشد.

  عدنان محمود اذعان داشت: حلقه جدید حملات تروریستی در سوریه در حقیقت جنگ علیه ملت مسلمان می باشد و دشمن در منطقه جنگ مذهبی و طایفه ای برای کشتار مسلمانان ایجاد کرده است.

  وی کشتار مظلومانه مردم، علما و غیرنظامیان در سوریه را محکوم کرد و افزود: استراتژی جدید اسرائیل و استکبار جهانی، ایجاد تفرقه میان مسلمانان است و این جدایی و جنگ فرقه ای به نفع منافع اسرائیل است.

  وی یادآورشد: ارتش سوریه همچنان انسجام و وحدت خود را حفظ کرده و در مقابل حملات ددمنشانه دشمن ایستاده و در دفاع از حکومت بشار اسد به عنوان یکی از رهبران بزرگ، شجاع و مدبر، جان فشانی می نماید.

  عدنان محمود با بیان اینکه دشمنان از راههای مختلف همچون سازمان ملل، شورای امنیت و ناتو در جهت ناتوان ساختن سوریه تلاش می کنند، اذعان کرد: اگرچه دشمنان از کشورهای مختلف و با روشهای گوناگون در صدد از میان بردن سوریه می باشند اما دوستانی همچون ایران، چین، هند، مالزی، و. . ما را در مقاومت بیشتر دلگرم می سازند.

  وی ادامه داد: دشمن به صراحت از ما می خواهد ارتباط خود را با ایران و حزب الله لبنان قطع نماییم، اما ملت مسلمان سوریه هرگز چنین وحدت و انسجامی را کنار نمی گذارد.

  سفیر سوریه در ایران مهم ترین هدف دشمن را ایجاد رعب و وحشت در میان مردم و حکومت دانست و عنوان کرد: آنها با عملیات تروریستی مکانیزم تازه در ایجاد رعب و وحشت میان شیعیان در پیش گرفته اند و مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته اند تا به منافع خود دست یابند.

  وی خاطرنشان کرد: سلاح ها از طریق ترکیه، قطر و عربستان صعودی مطابق با مستندات موجود وارد سوریه می شود و زمینه قتل عام مسلمانان را فراهم می سازد که در این زمینه شیعیان و مسلمانان باید با هوشیاری توطئه ها را بشناسند و نگذارند دشمن در این جنگ به اهداف شومش دست یابد.

  وی نقش علما را در هدایت شیعیان و مسلمانان مثبت ارزیابی کرد و گفت: رهنمون های علما نقش مهمی در مقاومت ملت سوریه در برابر تروریست ها دارد که در این ارتباط می خواهیم علمای ایران و شیعه فتنه ها و توطئه ها را به خوبی به مردم بشناسانند.

  آیت الله مکارم شیرازی ایران جنگ چین سوریه فتنه قطر مالزی مسلمانان ناتو
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها