اوباما انفجارها را تروریستی نخواند

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 37723

  پلیس فدرال آمریکا مسئول مستقیم پیگیری انفجارهای شب گذشته بوستون شده و در این رابطه از دیگر نهادهای امنیتی خواسته تا در امر شناسایی عامل این حادثه با اف. بی. آی همکاری کند.

  به گزارش پارس ، مهر به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، در حالیکه از شب گذشته و بدنبال وقوع دو انفجار در بوستون آمریکا، در برخی از شهرهای این کشور وضعیت فوق العاده اعلام شده و ایالات متحده هنوز در شوک این انفجارها به سر می برد اف. بی. ای خواستار کمک دیگر نهادهای امنیتی برای شکار عامل و یا عاملان این حادثه شده است.

  در همین رابطه پلیس شایعه مطرح شده مبنی بر اینکه عامل انفجارهای شب گذشته در بیمارستانی در بوستون بازداشت شده را تکذیب کرد.

  علاوه بر این موضوع پلیس فدرال آمریکا شایعه دیگر در رابطه با جستجوی یک منزل مسکونی به دلیل ارتباط ساکنان آن با انفجارهای شب گذشته را نیز رد کرد.

  شب گذشته شهر بوستون آمریکا شاهد دو انفجار بود که در نزدیکی خط پایان مسابقات دوی ماراتن این شهر رخ داد.

  نحوه انفجار این دو بمب به گونه ای بود که با فاصله کمی از یکدیگر منفجر شدند. برخی از مقامات امنیتی آمریکا انفجارهای شب گذشته را حملات تروریستی خوانده اند.

  این حدثه تا کنون دست کم سه کشته و ۱۳۰ مجروح برجا گذاشته است. در پی این انفجارها" باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا از مردم این کشور خواست عجله نکرده و تا زمانیکه عامل و یا عاملان آن شناسایی نشده اند درباره انفجارها نتیجه گیری نکنند.

  اوباما در صحبت های خود این انفجارها را تروریستی نخواند.

  رئیس جمهور آمریکا با حضور در نشست خبری گفت هنوز مشخص نیست که چه فرد یا گروهی انفجارهای بوستون را انجام داده و لازم است تحقیقات در این مورد ادامه پیدا کند.

  اوباما افزود هنوز ما نمیدانیم مسول این حادثه چه کسی بوده و چرا؟ بنابراین مردم نباید قبل از اینکه ما حقایق را کشف کنیم پیشداوری کنند.

  رییس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود گفت هر فرد و یا گروه مسئولی که دست به این کار زده است، سنگینی وزنه عدالت را قطعا احساس خواهد کرد.

  اوباما به آمریکایی ها وعده دادعاملان این انفجارها را شناسایی خواهند کرد.

  وی در این نشست خبری که در مورد این انفجارها ترتیب داده شده بود، گفت: سراسر آمریکا در وضعیت آماده باش قرار می گیرد تا مشخص شود چه فرد یا گروهی مسئول این انفجارها بوده است.

  رئیس جمهور آمریکا وعده داد تحقیقات در مورد انفجارهای بوستون سریع و حرفه ای انجام شود.

   

  آماده باش اوباما ایالات متحده باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا رییس جمهوری آمریکا انفجارهای بوستون انفجارها
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها