• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37617

  برده داری جدید و تجارت انسان در اتحادیه اروپا رو به گسترش است.

  به گزارش پارس ، کیهان به نقل از دویچه وله در گزارشی به نقل از روزنامه دی ولت نوشت: رشد تکان دهنده خرید و فروش انسان در اروپا تکان دهنده و هشدار دهنده است. طبق این پژوهش، بر شمار قربانیان افزوده و از تعداد محکومان کاسته شده است.
  این گزارش خاطرنشان می کند: در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مدام بر شمار کسانی که به عنوان روسپی، کارگر اجباری یا گدای خردسال مورد سوءاستفاده قرار می گیرند، افزوده می شود. این نتیجه نخستین پژوهش گسترده اتحادیه اروپا درباره تجارت انسان در این قاره است که وبسایت روزنامه آلماتی « دی ولت» در گزارشی « اختصاصی» به آن پرداخته است.
  کمیسر سیاست داخلی اتحادیه اروپا، سسیلیا مالم اشتروم، نتایج پژوهش اتحادیه اروپا را طی گزارشی عرضه خواهد کرد. طبق این پژوهش، رقم رسمی قربانیان تجارت انسان در فاصله سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ حدود ۱۸ درصد افزایش یافته و از ۶۳۰۹ نفر به ۹۵۲۸ نفر در سال رسیده است.
  پژوهش اتحادیه اروپا بیانگر آن است که کشورهای عضو این اتحادیه نتوانسته اند بر مشکل جرایم سازمان یافته فائق آیند. شمار عاملان تجارت انسان که محکوم شده اند، در فاصله سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ به میزان ۱۳ درصد کاهش یافته و از ۱۵۳۴ نفر به ۱۳۳۹ نفر رسیده است. در آلمان حتی شمار محکومان به حدود ۱۵ درصد (از ۱۵۵ نفر به ۱۳۱ نفر) رسیده است.
  طبق پژوهش اتحادیه اروپا، از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۰ در اروپا در مجموع نام ۲۳۶۲۳ قربانی تجارت انسان به طور رسمی ثبت شده است. ۶۸ درصد قربانیان زن بوده اند و ۱۲ درصد دختر، ۱۷ درصد مرد و ۳ درصد پسر.
  دو تن از هر ۳ قربانی وادار به روسپی گری شده اند و دیگران مجبور به کار اجباری (۲۵ درصد) ، گدایی و بزهکاری شده اند یا وادار شده اند عضوی از بدن خود را با عمل جراحی در اختیار سوداگران انسان بگذارند.
  بیشتر قربانیان (۶۱ درصد) از کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند پس از آن، بیشترین قربانیان از آفریقا (۱۴درصد) ، آسیا (۶درصد) و آمریکای لاتین (۵درصد) می آیند.
  کمیسیون اتحادیه اروپا در پژوهش خود تاکید می کند که این آمار تنها « قله کوه یخ» را نشان می دهد.

   

  آلمان آمریکای لاتین اتحادیه اروپا تجارت خرید و فروش رشد عمل جراحی کشورهای عضو اتحادیه اروپا درصد دهنده

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها