• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37480

  دبیرکل سازمان ملل در پاسخ به نامه وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر ضرورت تحقیق درباره به کارگیری سلاح‌های شیمیایی در سوریه، استفاده از سلاح‌های شیمیایی را جرمی وحشتناک و غیر قابل قبول خواند.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، به دنبال ارسال نامه ای از سوی علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در مورد ضرورت تحقیق درباره به کارگیری سلاح های شیمیایی در سوریه که به عنوان سند شورای امنیت منتشر شد، دبیرکل سازمان ملل متحد در پاسخ به صالحی ضمن تشکر از نامه وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرده است: بارها اعلام کرده ایم که استفاده از سلاح های شیمیایی جرم وحشتناک و غیر قابل قبولی است.

  دبیرکل سازمان ملل در نامه خود با اشاره به اینکه هدف انجام تحقیقات دستیابی به حقایق پیرامون این ادعاها و ارائه گزارش به کشورهای عضو است، ابراز امیدواری کرده است که این تحقیقات پیام قوی در حمایت از هنجارهای بین المللی در ممنوعیت استفاده از سلاح های شیمیایی را منعکس و تلاش های مشترک ما را تقویت کند که نباید هرگز از این سلاح ها استفاده شود.

  استفاده از سلاح بان کی مون جرم سازمان ملل سازمان ملل متحد سلاح های شیمیایی سوریه شورای امنیت علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها