• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37444

  ثبت نام آرش میر اسماعیلی قهرمان ورزش جودو، دوتن از مجریان صداوسیما و جمعی از کارکنان و مسئولان شهرداری تهران از نکات جالب توجه در نخستین روز ثبت نام کاندیداهای شورای شهر در تهران بود.

   

  به گزارش پارس به نقل از مهر، مستقر در فرمانداری تهران، اولین روز از ثبت نام داوطلبان چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با حاشیه های جالبی همراه بود.

  در اولین روز از ثبت نام انتخابات شوراها توسط فرماندار تهران اعلام شد که انتخابات شوراهای اسلامی شهر ری به صورت جداگانه برگزار می شود.

  رئیس ستاد انتخابات تهران در گفتگو با مهرنیز شهرستان تهران را شامل چهار بخش مرکزی (روستاهای شرق تهران) تهران (شمیرانات و تجریش)   کن و آفتاب (اطراف حرم امام خمینی (رة) ) دانست و  گفت: شهر ری نیز برای انتخاب ۱۱ نفر شورای شهر خود به صورت جداگانه از داوطلبان شورای شهر شهر ری ثبت نام به عمل می آورد.

  اولین داوطلبی که برای شورای شهر تهران وارد فرمانداری شد بازنشسته سپاه بود که مدرک کارشناسی ارشد مدیریت شهری داشت. وی هدفش از ورودبه رقابتها گفت:   بدلیل توانائی ها و تجربه و تخصصی که در این حوزه دارم  احساس تکلیف کردم و معتقم اگر ورود نکنم افراد ناکارامد وارد شوراها می شوند.

  وی با بیان اینکه ۴۵ سال شهردار ناحیه بوده است، گفت: تاکنون رایزنی هایی با من برای ورود به لیست های مختلف شده که در حال تصمیم گیری هستم.

   

  اولین خانمی که برای ثبت نام برای رود به شورای شهر به فرمانداری آمد نیز کارمند شهرداری بود و طبق قانون باید استعفا نامه خود را همراه می داشت، اما در گفتگو با مسئولان تاکید می کرد که  استعفایش  لازم نیست. بنابراین تنها زن داوطلب نیز نتوانست ثبت نام کند.

   

  طبق قانون انتخابات شوراها شهرداران مدیران مناطق شهرداری و موسسات و شرکت های وابسته به آن و همچنین دهیاران و شاغلان در دهیاری از عضویت در شوراها محرومند مگر آن که قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا داده باشند.

   

  ثبت نام یک فوق لیسانس بیکار از دیگر حاشیه های اولین روز ثبت نام داوطلبان شوراهای شهر تهران بود. وی در مورد انگیزه اش از ورود به شوراها گفت: با توجه به اینکه بیکار هستم بهتر از دیگران مشکلات مردم را احساس می کنم.

   

  وی افزود: برای پیدا کردن شغل جاهای مختلفی رفتم و فرم پرکردم و امروز نیز به برای ورود به شوراها فرم پر کردم.

   

  از دیگر داوطلبان شورای شهر تهران مجری برنامه نگاه یک تلویزیون بود که در مورد انگیزه اش برای ورود به شوراها گفت: با توجه به اینکه در برنامه سیاسی نگاه یک با مسوولان نظام از نزدیک ارتباط داشتم توانستم کسب تجربه کنم که این تجربه برای حل مشکلات جامعه و مردم مفید خواهد بود.

   

  ورود آرش میر اسماعیلی قهرمان جودوکار کشور به فرمانداری از نکات جالب توجه  بود، برخی از ملی پوشان تیم ملی جودو و مجتبی ملکی از قوی ترین مردان ایران که  درکنار او بودند در هنگام ورود به حیاط فرمانداری با سلام و صلوات او را همراهی کردند.

   

  آرش میراسماعیلی گفت: برای ایجاد شور انتخاباتی قصد ورود به رقابتها را دارم.

   

  همچنین علیرضا دهقانی نماینده مجلس هشتم و گوینده خبر ورزشی سابق رسانه ملی از دیگر دواطلبان شوراهای چهارم بود، وی در مورد هدفش از ورود به رقابتها گفت: باتوجه به تجربه چهارساله در مجلس شورای اسلامی می توانم در شوراها نیز موثر باشم.

   

  از دیگر حاشیه های جالب امروز ثبت نام داوطلبان شورای شهر تهران ثبت نام کارمندان مدیران و یا شهرداران شهرداری تهران بود که از جمله آنان محمود رضاییان شهردار یکی از مناطق  تهران و مدیر سازمان بهشت زهرا بود. وی با بیان اینکه تجربه ۴۰ ساله در حوزه خدمات شهری دارد، گفت: فوق لیسانس مدیریت دارم و مردم تهران به خوبی مرا می شناسند.

  بنابراین گزارش اولین روز از ثبت نام از داوطلبان شوراهای شهر تهران به پایان رسید و دربهای فرمانداری بر روی داوطلبان بسته شد.

  انتخابات انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بهشت زهرا جامعه جودو شمیرانات شورای شهر شورای شهر تهران شهرداری تهران مشکلات مردم

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها