روزنامه واشنگتن پست خبر داد

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 37404

  روزنامه واشنگتن پست در گزارشی از حضور مخفیانه گروهی از غربی‌ها در حلب به منظور کمک بشردوستانه به مردم سوریه خبر داد آنهم در شرایطی که پیشتر اخباری از ارسال سلاح توسط آمریکایی‌ها به شورشیان سوری در قالب همین کمک‌ها منتشر شده است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، روزنامه « واشنگتن پست» در مطلبی نوشت: در شمال منطقه حلب گروه کوچکی از غربی ها حضور دارند که ماموریتی بسیار سری بر عهده دارند. آنها به طور ناشناس میان جامعه کوچک محلی زندگی می کنند و ماموریت آنها ارسال غذا و سایر کمک ها به مردم سوریه است که هزینه همه این کمک ها را آمریکا پرداخت کرده است.

  به نوشته این روزنامه، این ماموریت به اندازه ای مخفیانه و سری است که هیچ یک از سوری هایی که کمک این افراد را دریافت می کنند از اصلیت آمریکایی آنها مطلع نیستند.

  واشنگتن پست با بیان مطلب فوق نوشت: محمد فواد ویسی، یکی از اهالی حلب با انتقاد از آمریکایی ها گفته، « آمریکا به هیچ عنوان کاری برای ما انجام نداده است. اگر این کشور خود را دوست سوریه می داند، باید کاری انجام دهد» ، این در حالی است که او هر روز از نانوایی نان خریداری می کند که آرد آن را آمریکایی ها تامین می کنند اما ویسی فکر می کند این جبهه النصره است که آرد این نانوایی را برای آنها تهیه می کند.

  این روزنامه آمریکایی با طرح این ادعا که به آنها گفته شده، نام افراد دخیل در این فعالیت و نیز ملیت آنها افشاء نشود، مدعی شد: آمریکا تاکنون کمک های بشردوستانه بسیاری بالغ بر ۳۸۵ میلیون دلار برای مردم سوریه ارسال کرده که به دست آنها رسیده است.

  اما واقعیت ماجرا را می توان در سخنان سناتور راند پائول جست وجو کرد که در گفت وگو با شبکه تلویزیونی سی ان ان از کمک تسلیحاتی آمریکا به معارضان سوری در پوشش کمک های غیر نظامی خبر داد.

  وی در گفت وگو با این شبکه تلویزیونی گفت: از هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا درباره ارسال محموله سلاح آمریکا از لیبی به مقصد سوریه از طریق مرز ترکیه سئوال کردم که وی پاسخ داد، یک هفته قبل از کشته شدن سفیر آمریکا در بنغازی لیبی، محموله ای مملو از سلاح از لیبی ارسال شد که این کار با آگاهی آمریکا انجام گرفت.

  پوشش ترکیه جامعه دلار سوریه شبکه تلویزیونی لیبی واشنگتن پست وزیر خارجه هیلاری کلینتون
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها