طلا گفت‌:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 37375

  نایب رئیس کمیسیون اجتماعی گفت: درست است که رهبری نخواسته‌اند که ادبیات «آقا اجازه» در کشور مطرح باشد، اما این بدان معنا نیست که مسئولان کار خود را انجام دهند و بگویند هر جا مشکلی ایجاد شود، رهبری برای منع صحبت و اشاره خواهند کرد.

  به گزارش پارس ، حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با فارس، با اشاره به چگونگی نقش آفرینی کاندیداهای ریاست جمهوری در انتخابات آتی اظهار داشت: در حال حاضر در معرض انتخاب عالی ترین مقام اجرایی کشور قرار داریم و ملت ایران هم نسبت به این موضوع حساس است و طبیعی است که به این مقوله ورود پیدا می کند.

  وی با بیان اینکه کاندیدای انتخاباتی در زمان کنونی باید در جهت ارائه نظرات و برنامه های آینده خود گام بردارند، افزود: چگونگی ارائه نظرات و برنامه های رقبای انتخاباتی، به انتخاب فرد اصلح منتهی می شود.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: از آنجا که کاندیدای انتخاباتی از لحاظ ارائه برنامه ها دارای نقاط قوت و ضعف هستند، از این رو باید به نوعی فرمول حل نقاط ضعف را دنبال و از سیاه نمایی پرهیز کنند.

  * حرکت در جهت سیاه نمایی خلق حماسه را به دنبال نخواهد داشت

  طلا تصریح کرد: پرداختن به نقاط ضعف رقیب و حرکت در جهت سیاه نمایی نه تنها سبب خلق حماسه نخواهد شد، بلکه نابود کردن این مقوله را به دنبال خواهد داشت.

  وی ادامه داد: از آنجا که بصیر بودن خصوصیت عامه ملت ایران است، از این رو برای حفظ گوهر گرانبهای نظام اسلامی، قدرت تشخیص شایسته از شایسته تر را دارند و به هر ترتیب بخواهیم یا نخواهیم نوع رفتار، گفتار، ادبیات و بیان سیاسیون می تواند به نوعی در تشویق و ترغیب بیشتر آنها مؤثر باشد.

  نماینده تهران با اشاره به تکثر کاندیداها در انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این زمینه یک نگاه کلی و یک نگاه جبهه اصولگرایان وجو دارد و چنانچه قرار باشد تنها رقابت بین مجموعه اصولگرایان برگزار شود، آنها دارای یک سقف و یک کف هستند و در این بین سلایق مختلف نیز ارائه می شود و مردم در نهایت یک نفر را از میان آنها انتخاب می کنند.

  طلا ادامه داد: شاید از این جهت منعی وجود نداشته باشد، اما اگر واقعیت این باشد که احساس شود مجموعه اصلاح طلب با اصولگرا البته اصولگرای واقعی بخواهد رقابت کند، تصور می شود که موضوع وحدت اصولگرایان موضوع قابل بحثی است و باید به آن توجه بیشتری شود.

  * اعتقاد تعارفی و اجباری به ولایت فقیه واقعیت ندارد

  نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به حضور تمام سلایق در انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران دارای چارچوب التزام به قانون اساسی و اعتقاد به ولایت فقیه است که علی القاعده باید حفظ شود و اینکه مقوله اعتقاد به ولایت فقیه یک بحث تعارفی و اجباری است، واقعیت ندارد و حکومت های مختلف هر کدام به نوعی دارای یک سازمان هستند.

  وی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال وقتی بحث از حکومت های کمونیستی می شود، این حکومت، اصالت را به کارگر می دهد و وقتی صحبت از حکومت های دموکراسی به میان می آید، خرد جمعی اصالت پیدا می کند و زمانی که وقتی مبحث حکومت اسلامی مطرح می شود، اعتقاد بر این است که حکومت اسلامی اختیار و ورود به امور مسلمین را تحت اختیار ولی امر مسلمین قرار داده است.

  نماینده تهران اضافه کرد: حال زمانی که فردی در حکومت اسلامی به عنوان رئیس جمهور انتخاب می شود، در حقیقت آن شخص، بعد از رأی آوری منتخب ملت است و زمانی اجازه ورود به امور مسلمین را پیدا می کند که تمکین از سوی ولی امر مسلمین انجام شود و معمولا ولی امر مسلمین هم مشروط می کند، وی بر اساس اصول نورانی قرآن، در مسیر عدالت و اخلاق پیش رود و طبیعی است که چنانچه فردی اعتقاد به ولایت فقیه نداشته باشد شایسته این جایگاه در نظام اسلامی نخواهد بود.

  طلا تصریح کرد: این در حالی است که در حال حاضر ادبیات های مختلفی در گفتار کاندیدای ریاست جمهوری به گوش می رسد در حالی که نیاز امروز کشور، هماهنگی بیشتر که همان اطاعت از ولایت است، می باشد.

  * مقام معظم رهبری نخواسته اند که ادبیات آقا اجازه در کشور مطرح باشد

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مسئولان در امور کشور « آقا اجازه» نیستند، گفت: درست است که مقام معظم رهبری نخواسته اند که ادبیات آقا اجازه در کشور مطرح باشد، اما این بدان معنا نیست که ما خودمان کارمان را انجام می دهیم و هر جا که مشکلی ایجاد شود، رهبری برای منع صحبت و اشاره خواهند کرد.

  طلا با اشاره به شاکله نظام جمهوری اسلامی بیان کرد: التزام به قانون اساسی، اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه، ارزش های اسلامی و خون شهدا کلیت شاکله نظام جمهوری اسلامی است که کاندیدا باید در این چارچوب ورود پیدا کنند و مراقب باشند که مانند اصلاحاتی که با نگاه فتنه تا مرز براندازی در این مجموعه حضور یافتند، به تعبیر مقام معظم رهبری به بزرگترین گناه که امیدوار کردن دشمن بود، گرفتار نشوند.

  * نگاه یکسان با مجموعه فتنه مشکل بزرگ جریان انحرافی است

  نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به مجموعه جریان انحرافی گفت: مشکل بزرگی که جریان انحرافی دارد این است که به نظر می رسد در نگاه خود تفاوت های چندانی با مجموعه فتنه ندارد، به عنوان مثال وقتی مکتب ایران در مقابل مکتب اسلامی قرار می گیرد، شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران ظهور و بروز عملیاتی پیدا می کند، اما زمانی که اعتقاد به موازین اسلامی در کنار مکتب ایرانی قرار می گیرد شعار هم غزه، هم لبنان، جانم فدای ایران بروز می کند، چراکه شعار از اعتقادات ما به شمار می رود و طرح چنین مسائل به نقطه مشترک مجموعه فتنه و جریان انحرافی مبدل می شود.

  * کمرنگ کردن ولایت فقیه موضوعی است که جریان انحرافی آن را دنبال می کند

  طلا با اشاره به برجسته کردن امام عصر (عج) توسط جریان انحرافی خاطرنشان کرد: برجسته کردن نام امام عصر (عج) که همه نسبت به آن اعتقاد داریم و تمام قاطعیت هستی امامان را ظهور ایشان می دانیم و تردیدی نیز در این زمینه نداریم، اما برجسته کردن نام ایشان در محیطی که بخواهند به نوعی ولایت مطلقه فقیه را کمرنگ کنند، از جمله موضوعاتی است که جریان انحرافی آن را دنبال می کند.

  نماینده تهران با بیان اینکه از دیدگاه برخی، هدف وسیله را توجیه می کند، گفت: طبیعی است که ملت ایران رسیدن به هدف، با هر وسیله ای را نمی پذیرید و این نوع نگاه ها از چارچوب مجموعه نظام جمهوری اسلامی ایران خارج است، از این رو به نظر می رسد که هیچ یک از جریان های فتنه و انحراف شایستگی حضور در مناسب اجرایی کشور را نخواهند داشت و عملا رسیدگی به این مقوله از وظایف اصلی شورای نگهبان به شمار می رود.

  * انتظار مردم اعلام لیست اسامی است که در چارچوب نظام قرار دارند

  وی با بیان اینکه انتظار مردم در پای صندوق های رأی اعلام لیست اسامی است که در چارچوب نظام قرار دارند، گفت: ممکن است برخی از موارد در این میان بروز پیدا کند و داستان دیگری با عنوان انتخابات آغاز مطرح شود، که این خود ظلمی مضاعف به نظام خواهد بود، چراکه این نظام طی ۳۴ سال، ۳۴ انتخابات برگزار کرده و هر بار با حضور یک سلیقه، سلیقه متفاوت دیگری ظهور یافته که این مسئله مهمترین دلیل بر آزاد بودن انتخابات در ایران بوده است.

  اخلاق ادبیات ارزش های اسلامی القاعده ایران دموکراسی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مقام معظم رهبری نظام جمهوری اسلامی نظام جمهوری اسلامی ایران
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها