• لینک کوتاه
 • منبع: باشگاه خبرنگاران جوان کد خبر: 373171

  اما واقعا اولویت امروز نیروهای انقلاب کدام است؟ البته این به معنای حذف هیچ یک از این دغدغه ها نیست وتعیین اولویت به معنای نفی تقسیم کار هم نیست، اما پیدا کردن محور یا محور های اصلی مهم است.

  به گزارش پارس نیوز،

  این روز ها اگر سری به رسانه بزنید به خوبی متوجه می شوید رسانه ها که منعکس کننده و جهت دهنده به افکار عمومی هستند ونقش مهمی در تصمیم سازی دارند از نظم وهارمونی خوبی بر خوردار نیستند؛ به ویژه در فضای مجازی ونرم افزار های اجتماعی به لحظه با طرح یک موضوع ذهن همه معطوف همان مطلب می شود وبه نام به روز بودن یک بی انطباطی مداوم در افکار عمومی شکل می گیرد .

  مدتی قبل یکی از دوستان نقل می کرد که صهیونیست ها برای رسیدن به اهداف خود می گویند نیاز نیست با دشمنان وارد نزاع شوید همین که بتوانید اولویت های آنها را جا بجا کنید آنها را شکست داده اید .

  نمی دانم چقدر این حرف مستند است و پایه علمی دارد ولی تا حد زیادی درست است.

  نظام جمهوری اسلامی با امکانات مشخص وزمان محدود ودشمنان ومشکلات فراوان، نیرو وانرژی انقلاب را باید صرف کدام موضوع نماید ؟

  اولویت امروز حزب الله چیست؟

  پاسخ به این سوال می تواند بسیارراهگشا باشد. می توان برای پاسخ به این سوال وارد یک طوفان فکری بزرگ شد و بعد به نتیجه رسید اما راهکار دیگر وصحیح تر بررسی سخنان ورهنمودهای رهبر انقلاب است که می اولویت ها را از آن دریافت.

  بطور مثال اگر دغدغه های امروز حزب الله را فهرست کنیم می توانیم کمی وضع موجودرا بهتر رصد وتوصیف نماییم:  

  - برجام ومحقق نشدن ثمرات آن

  - مشکلات آسیب های فرهنگی وبد حجابی و...

  - گفتمان سازی وسند نویسی برای آینده انقلاب

  - دفاع از حرم های مقدس اهل بیت علیه سلام

  - محرومیت زدایی وخدمت به مردم

  - حقوق میلیونی مدیران

  - غفلت مسؤلان از فرهنگ (سینما وتلویزیون و....)

  - آسیب های اجتماعی (اعتیاد ،طلاق،بیکاری....)

  -  انتخابات ریاست جمهوری آینده

  - انتخابات شوراها

  -فعالیت های فرهنگی در مساجد وپایگاه های بسیج ترویج وفراگیری آن

  - ساخت مساجد حسینیه ها وگسترش هیأت های مذهبی

  - فریضه امر به معروف ونهی از منکر

  - اوضاع مجلس شورای اسلامی وترکیب کمیسیون ها وفراکسیون های آن

  - مطالبه وعده های انتخاباتی دولت در سال آخر و....

  بی تردید این فهرست را می توان کامل و کامل تر نمود و احتمالا به موضوعات مهمی خواهیم رسید که هر کدام به تنهایی انرژی و نیروی انسانی و امکانات و ایده و برنامه ریزی فروانی را طلب می نماید.

  اما واقعا اولویت امروز نیروهای انقلاب کدام است؟ البته این به معنای حذف هیچ یک از این دغدغه ها نیست وتعیین اولویت به معنای نفی تقسیم کار هم نیست، اما پیدا کردن محور یا محور های اصلی مهم است.

  جمله ای از امام در خاطرم هست که امام در زمان جنگ فرمودند جنگ در رأس امور است و تکلیف را برای همه مشخص فرمودند والا در همان زمان هم دغدغه های فراوان ومهمی وجود داشت که پرداختن محوری به آن می توانست دفاع مقدس را تحت الشعاع قرار دهد .

  چند سال پیش نیز رهبر انقلاب فرمودند موضوعات را اصلی و فرعی کنید و موضوعات اصلی را در صدر دستور کار خود قرار دهید تذکر حکیمانه ای که بسیاری از آن غفلت کردند اما این روزها مدتی است امام و مقتدای ما از ما بصورت ویژه انتظاراتی دارد که به نظر هنوز جدی گرفته نمی شود.

  برخی از عزیزان با ارجاع به گذشته با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری برای علاقه مندی های مقدس و دغدغه های درست خود دلیل می آورند و سعی می کنند همان موضوع را دغدغه همه نمایند اما این هم نادرست است موقعیت شناسی ،تشخیص درست تکلیف ،اقدام  صحیح وبهنگام نیاز است تا به مراد رهبر انقلاب برسیم .

  حقیر به سهم خود در این مطلب کوتاه سعی کردم أصل موضوع را بیان نمایم تا انشالله با همفکری بزرگان وخوبان انقلابی بتوانیم رأس امور را در زمان حاضر و بر اساس نظر ولی امر خود به خوبی تشخیص دهیم وهمت و اراده خود را صرف همان اولویت نمائیم والا بدانیم در تاریخ بسیاری بخاطر همین تشخیص غلط کربلا در کنار امام خود نبودند ودیر به وظیفه وتکلیف خود پی بردند.

  * مدیرکل روابط عمومی آستان قدس رضوی

   

  رسانه اولویت نیروی انقلابی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها