• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37254

  روسای جمهور ایران و بنین روابط دو کشور را رو به گسترش دانسته و بر استحکام و تعمیق هر چه بیشتر مناسبات و همکاری های دو کشور در بخشهای مختلف تاکید کردند.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، دکتر محمود احمدی نژاد که سفر خود به آفریقا را از بنین آغاز کرده است، پس از مراسم استقبال رسمی در نشست مشترک خبری با همتای بنینی خود در فرودگاه، روابط ایران و بنین را مستحکم و دوستانه دانست و گفت: دو کشور در صدد هستیم همکاری های خود را به سرعت گسترش دهیم و امیدوارم در این سفر گام های بلندی در راستای افزایش هر چه بیشتر سطح همکاری های ایران و بنین در زمینه های مختلف برداشته شود.

  رییس جمهور خاطرنشان کرد: ایران و بنین ظرفیت های فراوانی در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و بازرگانی دارند که می توان از این ظرفیت ها در راستای منافع دو ملت استفاده کرد.

  رییس جمهوری بنین در این نشست کوتاه خبری، روابط دو کشور را رضایت بخش دانست و بر بهبود و ارتقای سطح همکاری های دو کشور تاکید کرد.

  وی اظهار داشت: حضور دکتر احمدی نژاد در بنین نشانه ای از دوستی با آفریقا است و ایشان عملاً نشان داده اند که آفریقا در قلب ملت ایران جای دارد.

  وی همچنین با اشاره به حضور خود در اجلاس سران غیر متعهدها در تهران گفت: در این اجلاس همگی با صراحت اعلام کردیم که طرفدار صلح و دوستی بین ملت ها هستیم و از هر برنامه ای که در این زمینه اجرا شود حمایت خواهیم کرد.

  بنین کشوری با حدود هشت میلیون جمعیت در غرب آفریقا است که حدود ۶۰ درصد جمعیت آن مسلمان هستند.

  احمدی نژاد ارتقای سطح ایران رییس جمهور رییس جمهوری قلب گردشگری محمود احمدی نژاد مسلمان ملت ایران
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها