• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37229

  براساس اعلام کمیسیون انتخابات ونزوئلا، " نیکولاس مادورو" در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شده است.

  به گزارش پارس ، ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیسیون انتخابات ونزوئلا اعلام کرد که نیکولاس مادورو با کسب نزدیک به ۵۱ درصد از آراء پیروز انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا شد.

  این در حالی است که" انریکه کاپریلس" نیز ۴۹ درصد آراء را از آن خود کرده است.

  طرفداران نیکولاس مادورو در محله های مختلف کاراکاس به جشن و شادی مشغولند. انریکه کاپریلس، رقیب مادورو، هنوز به نتیجه اعلام شده واکنش نشان نداده و شکست را نپذیرفته است. وی پیشتر در توییتر هشدار داده بود که احتمال تحریف نتیجه رای مردم وجود دارد.

  ستاد انتخاباتی نیکولاس مادورو از طرفدارانش خواسته است که مقابل کاخ ریاست جمهوری جمع شوند.

  گروهی از هکر ها دقایقی پیش از بسته شدن مراکز رأی گیری، کنترل حساب توییتر نیکولاس مادورو را به دست گرفته اند. دو وب سایت مادورو هم هدف این گروه قرار گرفت. هکر ها از این وب سایت ها برای تبلیغ صفحات خودشان استفاده کردند.

  حدود ۱۹ میلیون ونزوئلایی که دارای حق رای هستند، برای انتخاب رئیس جمهوری جدید رای الکترونیکی می دهند.

  برنده انتخابات روز جمعه آینده (۱۹ آوریل) به عنوان رئیس جمهوری جدید سوگند یاد خواهد کرد.

  نیکولاس مادورو بر ادامه سیاست های سوسیالیستی هوگو چاوز و حمایت از حقوق فقرا و قشر آسیب پذیر تاکید دارد.

  نظرسنجی ها در چند هفته گذشته نشان می داد که نیکولاس مادورو به طور قابل ملاحظه ای از رقیب خود پیشی گرفته، هرچند بر اساس تازه ترین نظرسنجی ها، اختلاف دو نامزد قدری کاهش یافته است.

  کاپریلس یکشنبه در جمع طرفدارانش خواهان برقراری « دموکراسی واقعی» در ونزوئلا شد. او گفت: « ما خواهان دموکراسی واقعی برای این کشور هستیم، دموکراسی برای همه، کشوری که در آن همگی بتوانند بدون آنکه علیه آن ها تلافی شود، از حقوق خود برخوردار باشند. »

  به گزارش بی. بی. سی، از زمان مرگ هوگو چاوز پس از دو سال مبارزه با سرطانی که نوع آن اعلام نشد، معاون او نیکولاس مادورو رئیس جمهوری موقت بوده است.

  روز یکشنبه، روند رای گیری انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا تحت تدابیر امنیتی شدید اما به آرامی برگزار شد.

  دولت ونزوئلا می گوید که از برخی حوزه های رای گیری تخلفات کوچکی گزارش شده که بعضی از آن ها توسط ستاد انتخاباتی مخالفان به اطلاع ستاد انتخاباتی رسیده است. شماری از رای دهندگان گفته اند که شرکت مردم در این دوره، نسبت به انتخابات ماه اکتبر گذشته که هوگو چاوز در آن پیروز شده بود، کمتر بوده است.

  روسای هر دو ستاد انتخاباتی می گویند که تا ساعت دو بعد از ظهر به وقت محلی حدود ۶۵ درصد افراد واجد شرایط رای داده اند. در انتخابات گذشته، این رقم ۸۰ درصد بوده است. ناظران می گویند که در این دوره رای گیری سریع تر انجام شده است و در نتیجه صف های مردم بیرون مراکز رای گیری، کوتاه تر بوده است.

  در آستانه رای گیری، فضایی ملتهبی ونزوئلا را فرا گرفت و ستادهای دو نامزد علیه یکدیگر اتهاماتی در مورد تلاش برای مخدوش کردن آرای مردم مطرح کرده بودند.

  تلویزیون دولتی ونزوئلا، پس از پایان مهلت رسمی تبلیغات، مادورو را در کنار دیه گو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین در حال بازدید از مزار هوگو چاوز نشان داد.

  کاپریلس شنبه شب و در پی پخش این گزارش تلویزیونی، مادورو را به نقض قانون انتخابات و استفاده از امکانات عمومی برای تبلیغات متهم کرد.

  تلویزیون دولتی ونزوئلا مصاحبه ای را نیز با مادورو درباره کودتای سال ۲۰۰۲ علیه هوگو چاوز پخش کرد. پخش این تصاویر بعد از پایان مهلت تبلیغات، اعتراض مخالفان را برانگیخت و تیم انتخاباتی مخالفان شکایت رسمی خود را به کمیته انتخابات ونزوئلا ارائه کردند.

  برنده انتخابات تا سال ۲۰۱۹ رئیس جمهور خواهد بود تا دوره شش ساله ای را که هوگو چاوز شروع کرد و با مرگ او ناتمام ماند به پایان برساند.

  انتخابات انتخابات ریاست جمهوری بی بی سی دموکراسی دیه رئیس جمهور ونزوئلا فوتبال مارادونا مصاحبه ونزوئلا

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها