رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 37173

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه نظارت و بازرسی و قانون‌پذیری باید به یک فرهنگ تبدیل شود، گفت: نباید در بحث قانون و نظارت حس آزاردهندگی وجود داشته باشد و دیدن بازرسان نظارتی موجب ایجاد حس بدی در افراد شود.

  به گزارش پارس به نقل ازفارس، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی بعد از ظهر امروز در همایش شفافیت و قانون گرایی و نظارت همگانی در محل دارالقرآن کریم زنجان اظهار کرد: انسان وجودی آزاد است و خدا انسان را این چنین خلق کرده است.

  وی با اشاره به اینکه جامعه اسلامی نیز جامعه ای مختار است، اضافه کرد: ما اختیار داریم و مختار هستیم و خدا بر اساس اینکه ما را مختار آفریده انتظاراتی نیز داشته و بر اساس آن پاداش هایی را عطا می کند.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه انسان باید مدام خود را کنترل کند، افزود: جامعه موفق بدون داشتن نظارت و کنترل به اهداف خود نمی رسد.

  وی با تاکید بر داشتن مراقبت های بیشتر در جامعه افزود: هرچه هدف والاتر باشد، نظارت نیز باید بیشتر شود.

  حجت الاسلام پور محمدی در ادامه با اشاره به فرهنگ نظارت و تذکر موجود در کشور گفت: این فرهنگ در کشور ضعیف است و باید به صورت جدی و شفاف در این زمینه چاره اندیشی شود.

  وی همچنین با اشاره به ضعف فرهنگ قانون مداری در کشور گفت: ضعف این فرهنگ موجب می شود، فرهنگ نظم و نظارت با مشکل مواجه شویم و در این زمینه آسیب ببینیم.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه داشتن و اجرای نظم و قانون نیازمند داشتن ابزار مناسب است، افزود: در حال حاضر جامعه بزرگ تر و پیچیده تر شده است و بدون داشتن ابزار مناسب نمی توان آن را کنترل کرد.

  وی با اشاره به اینکه در موقعیت کنونی نمی توان جامعه را با ابزار سنتی اداره کرد، اضافه کرد: در این زمینه ما نیازمند ابزار و تکنیک های پیچیده هستیم.

  * قانون پذیری به فرهنگ تبدیل شود

  حجت الاسلام پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه نظارت و بازرسی و قانون پذیری باید به یک فرهنگ تبدیل شود، افزود: نباید در بحث قانون و نظارت حس آزاردهندگی وجود داشته باشد و دیدن بازرسان نظارتی موجب ایجاد حس بدی در افراد شود.

  وی تصریح کرد: قانون و ایجاد فرهنگ نظارت همچون ورزش کردن است و در صورتی که ورزش صبحگاهی به شخصی تحمیل شود، از آن زده می شود.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بازرسان نظارتی سپاه سلامتی هستند، اضافه کرد: باید فرهنگ نظارت در کشور جا افتاده شود و به محض مشاهده بازرسان جمله بازهم مزاحمان آمدند، به کار نرود.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور نظارت باید تبدیل به فرهنگ شود و باید آزاردهندگی آن کم شود و جامعه بر اساس این اقدامات به تولید ناخالص ملی دست پیدا کند.

  وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه عملی کردن حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی افزود: باید زیرساخت ها را در این زمینه حل کنیم و این ها درست شود.

  حجت الاسلام پورمحمدی ادامه داد: هر دولت با هر توانی که سرکار می آید باید زیر ساخت ها را در زمینه تحقق شعار سال درست کند.

  وی افزود: اگر زیرساخت ها اصلاح نشود، راندمان پایین می آید و در این صورت حتی شرایط معکوس نیز حاصل می شود.

  رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: وقتی زیرساخت وجود نداشته باشد، پول زیاد هم که وجود داشته باشد، مشکل ایجاد می شود.

  وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث انتخابات گفت: مقام معظم رهبری تاکید بر این دارند که دولت آینده نقطه قوت دولت فعلی را داشته و نقطه ضعف آن را نداشته باشد.

  انتخابات پورمحمدی پول جامعه جامعه اسلامی حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور سازمان بازرسی کل کشور سیاسی و حماسه اقتصادی قانون
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها