ابوترابی:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 37165

  حجت‌الاسلام حسن ابوترابی گفت: رسالت امروز انقلاب اسلامی ایران در سایه‌ی رهبر معظم انقلاب اسلامی ابلاغ پیام اسلام به عالم بشریت است و این وظیفه‌ی خطیری است که بر دوش تک تک افراد و مسئولان در نظام جمهوری اسلامی قرار دارد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در جمع پرشور عزاداران فاطمی در حسینیه ی شهدای کربلای شهر ری و همچنین در جمع عزاداران حضرت در میدان خراسان در جنوب تهران با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا (س) به تبیین فرمایشاتی از دخت نبی پیامبر اسلام صلوات الله علیه پرداخت.

  ابوترابی خاطرنشان کرد: حضرت زهرا سلام الله علیها بعد از ارتحال پیامبر (ص) خطاب به صاحبان قدرت و توده های مسلمان در تبیین جایگاه یک انسان مسلمان و متعهد در برابر خداوند فرمودند: ای بندگان خدا شما به وسیله ی خداوند برگزیده شده اید تا حامل و عامل اوامر و نهایی الهی باشید.

  وی افزود: انسانیت از دیدگاه دخت نبی اکرم به این معناست که اوامر الهی را در همه ی عرصه های زندگی اطاعت کنیم و به طور واقعی پایبند به آنها باشیم.

  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به عزاداران گفت: ای سوگواران در عزای فاطمه سلام الله علیها، باید ایران اسلامی نماد و الگوی عمل به اوامر خدا در تمامی عرصه ها از جمله در حیات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی باشد و همه ی ما به این وظیفه ی خطیری که به عهده داریم آگاه باشیم و دراین راه کوشش نماییم.

  وی ادامه داد: خداوند این نفس گران بها را به دست انسان سپرد تا در سایه ی آموزه های دین" نفس خود را که می تواند حتی از ملائک الهی نیز پیشی گیرد به بالاترین مراتب خود برساند و با گناه، غفلت. سستی و بی احترامی به اوامر خدا آن را تباه نکند.

  ابوترابی فرد تصریح کرد: حامل وحی الهی پیامبر اکرم صلوات الله است که خداوند وی را از میان تمام بشریت برگزید، تا حامل وحی او باشد، اما پیامبر شما را نیز مخاطب قرار داده است تا پیام وحی را بگیرید و حامل آن به تمام انسان ها باشید.

  وی ادامه داد: یک زن مسلمان می تواند با حجاب و حسن رفتار خود حامل وحی باشد و یک پدر مسلمان نیز باید سخن، رفتار و اخلاقش بر طبق فرامین اسلام و قرآن باشد و مدیران و مسئولان نیز در نظام اسلامی باید حامل و عامل وحی باشند و سخنی به مردم نگویند و بر خلاف آن عمل کنند که این رسالت مهمی است که بر دوش یکایک آنها است و در مجموع تمامی افراد در امت اسلام باید حامل و عامل وحی الهی باشند.

  وی تأکید کرد: رسالت انقلاب اسلامی ایران در سایه ی رهبر معظم انقلاب ابلاغ پیام اسلام به عالم اسلام و بشریت است، همانطور که رزمندگان و شهدای عالی قدر و جانبازان سرافراز در دفاع مقدس حامل وحی شدند و عزت و اقتدار امروز ایران اسلامی را خلق کردند.

  ابوترابی ادامه داد: امروز شما با عزاداری دخت نبی اکرم صلوات الله علیه و لباس های سیاهی که بر تن دارید، حامل وحی الهی هستید و این حضور پرشکوه در حقیقت پیام آور رسالت دینی و اسلامی است و در همه ی عرصه ها نیز باید حضور پرشکوه همراه با اخلاق و رفتار مبتنی بر ارزش های اسلامی داشته باشید.

  وی افزود: طبق فرموده ی حضرت زهرا سلام الله علیها دین خدا را باید در رفتار و کردار عزادارانش و در چادرهای سیاه زنان عفیف، پاکدامن و متعهد ببینیم.

  ابوترابی خاطر نشان کرد: شما باید پیام پیامبر اسلام را به همه ی ملت ها برسانید، همانطور که با برپایی نظام جمهوری اسلامی و با انتخاب فقیه عادل، صالح، شجاع، مدبر و بی اعتنا به دنیا و مقاوم در برابر زیادی خواهی جهان خواران پیام انقلاب اسلامی را به سراسر دنیا رساندید.

  وی نظام جمهوری اسلامی را تجلی کننده فریاد اسلام در دنیا دانست و تأکید کرد: جمهوری اسلامی، مدیریت مبتنی بر اخلاق، دین مداری، احترام به حقوق مردم، قانون مداری و تبعیت از ولایت فقیه به دنیا ابلاغ کرد که این همان راه عزت و اقتدار امروز ما می باشد.

  ابوترابی در پایان با بیان اینکه نظام اسلامی آئینه ی انعکاس ارزش های اسلامی و اخلاقی به جهان بشریت است تأکید کرد: تمامی مردم و مسئولان باید با پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی در اخلاق و رفتار به آموزه های حیات بخش اسلام و قرآن به معنای واقعی آن پایبند باشند که این سبب خواهد شد که بسیاری از مشکلات نظام اسلامی برطرف شود.

  اجتماعی و فرهنگی انقلاب اسلامی ایران پدر جهان حضرت زهرا حقوق دین رئیس مجلس شورای اسلامی رهبر معظم انقلاب اسلامی نظام جمهوری اسلامی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها