• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37144

  سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه کنارکشی به نفع دیگران و حضور در ائتلاف‌های متعدد نشان‌دهنده بی‌صداقتی است، گفت: این طنازی‌های سیاسی در عرصه انتخابات اخلاقی نبوده و کسانی که به این حاشیه‌سازی‌ها می‌پردازند حتی آراء خاکستری هم برای خود نمی‌توانند داشته باشند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس از مشهد، کامران باقری لنکرانی در پنجمین روز همایش سراسری اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور در محل دانشگاه فردوسی اظهار کرد: نخستین راه برای رسیدن به توفیق این است که حجت و دلیل قانع کننده داشته باشیم.

  وی افزود: باید در حرکات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی از عواملی چون قدرت و ثروت فاصله گرفته و شئونات اخلاقی و ایمانی را رعایت کنیم.

  * ادبیات قدیمی برنامه ریزی مهمترین معضل برنامه ریزی فعلی است

  باقری لنکرانی با تأکید بر اینکه یکی از معضلات کشور در حوزه برنامه ریزی ادبیات قدیمی آن است خاطر نشان کرد: برنامه های فعلی متناسب با برنامه های قدیمی بوده و در حال حاضر کارآمد نیستند.

  وی ادامه داد: باید در برنامه ریزی نگاه به آینده را در رأس قرارداده و در قالب برنامه ای جامع با نگاه به گذشته حال و آینده در مسیر توسعه حرکت کنیم.

  سخنگوی جبهه پایداری یادآور شد: جبهه پایداری با تدوین برنامه ای برای دولت یازدهم در تلاش است تا از کلی گویی بپرهیزد و نگاه جدی به آسیب شناسی و تقسیم راه درست داشته باشد؛ نمی خواهیم قانون اساسی جدید بنویسیم چرا که اسناد بالادستی وجود داشته و فقط به معضلات و گلوگاه ها می پردازیم.

  وی از برنامه سه گانه عمل گرا برای دولت یازدهم یاد کرد و گفت: مسئله نگاه آسیب شناسانه و همچنین نگاه به آینده و نوع رویکرد سه محور مهم برنامه عملگرایانه پایداری ها برای ارائه به دولت یازدهم است.

  * توسعه اقتصاد با برنامه های مقطعی پایایی ندارد

  باقری لنکرانی با بیان اینکه راه حل های اقتصادی باید مبتنی بر حرکت های مستمر باشد گفت: حرکت های کوتاه مدت امکان ماندگاری و پایایی ندارد و به همین دلیل فقط شاهد آثار کوتاه مدت آن هستیم.

  وی ادامه داد: اگر جنس راه حل ها از جنس تداوم و استمرار باشد و همچنین نگاه اقتصادی را به دور از علوم انسانی نبینیم می توانیم در این مسیر حرکت رو به جلو در چارچوب قوانین داشته باشیم؛ نباید در اقتصاد به دنبال نظام های سرمایه داری و تفکرات آنها بود.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با ابراز نارضایتی از حضور صنایع شکننده بدون امکان تطبیق با شرایط بحران در وضعیت فعلی خاطر نشان کرد: باید نگاه سود آورانه به اقتصاد داشت و نه اینکه این سود آوری را فقط در اختیار بنگاه های اقتصادی محدود قرار داد.

  وی تصریح کرد: در سال های اخیر خودرو از تعداد ۶ میلیون به بیش از ۱۰ میلیون رسیده، این اقتصاد نشان داده که فقط به دنبال ساخت خودرو و فروش آن با قیمت بالا است و این چیزی جز ضرر و تورم و مشکلات بیشتر ندارد.

  * توسعه و کشورداری مبتنی بر فرهنگ دینی و نگاه عمیق اسلامی باشد

  باقری لنکرانی با اشاره به اینکه باید تدبیر و مدیریت براساس فرهنگ دینی و نگاه عمیق اسلامی باشد یادآور شد: امروز همگان با تعریف سکولار آشنایی دارند و باید بدانیم که این مسئله خطر جدی در مسیر مدیریت و توسعه چه در حوزه علم و چه در اقتصاد برشمرده می شود.

  وی تأکید کرد: باید نگاه عمیق اسلامی داشته و تصمیمات دولتی را در مسیر مؤمنانه با نگاه دینی انجام دهیم.

  * وابستگی اقتصاد به نفت نوعی رها شدگی در مسئولان و مردم به وجود آورد

  سخنگوی جبهه پایداری با ابراز خرسندی از حضور ظرفیت های عظیم برای توسعه در کشور، گفت: ایران اسلامی ظرفیت های عظیمی در حوزه توسعه اقتصادی و همچنین دیگر حوزه ها دارد اما مسئله مهم این است که به دلیل وابستگی اقتصاد به نفت به نوعی رهاشدگی رسیده ایم.

  وی یکی از مهمترین مشکلات اقتصادی را عملکرد پروژه ای و فقدان نظام منظومه ای در اقتصاد دانست و تصریح کرد: فقدان نظام منظومه ای و کلان در اقتصاد سبب عملکرد جزیره ای و موازی کاری می شود.

  باقری لنکرانی اقتصاد مردمی را بر مبنای هم افزایی و تصحیح مسیر اقتصاد دانست و گفت: باید کاری کنیم که اقتصاد مردم تحقق یافته و آحاد ملت ۷۵ میلیونی در ثروت آوری و بهره مندی از آن نقش داشته باشند.

  وی با اشاره به ضرورت تحول در نظام بانکی اظهار داشت: تأسیس بانک های متعدد سبب بروز فساد شده و از این رو باید فکر جدی در مسیر تحول نظام بانکی داشته باشیم.

  باقری لنکرانی انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی را یکی از کارهای پسندیده دولت فعلی توصیف کرد و اذعان داشت: برخی امور سبب رانت خواری، فساد اقتصادی و ویژه خواری می شود که وجود این سازمان سبب این مشکلات می شده است؛ بنده اگر چه ممکن است این حرف در عرصه انتخابات تبعات منفی داشته باشد اما به جرأت اعلام می کنم که با انحلال این سازمان موافق بوده و هستم.

  عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با ابراز نارضایتی از بی صداقتی برخی کاندیداتورها در عرصه انتخابات گفت: کنارکشی به نفع دیگران و حضور در ائتلاف های متعدد نشان دهنده بی صداقتی است.

  وی یادآور شد: باید به طور شفاف و صریح موضع را اعلام کرد و در این مسیر به طور جدی به مسئله کشورداری تمرکز داشت نه اینکه به نفع کسی کنار کشید و یا به ائتلاف دیگری پیوست.

  سخنگوی جبهه پایداری تأکید کرد: این طنازی های سیاسی در عرصه انتخابات اخلاقی نبوده و به صراحت اعلام می کنم که کسانی که به این حاشیه سازی ها و طنازی ها می پردازند حتی آراء خاکستری هم برای خود نمی توانند داشته باشند.

  * شرکت سهامی خاص قدرت راه اندازی نکنیم

  باقری لنکرانی با تأکید بر اینکه در سال جاری باید حماسه ساز در عرصه سیاسی و اقتصادی باشیم اظهار کرد: برخی ابهامات و فضاهای خاکستری و تأکید بر عناوین و القاب و قدرت و ثروت سبب می شود نگاه صحیح در حوزه حفظ ارزش ها وجود نداشته باشد و باید بدانیم باید حماسه ساز عرصه سیاسی و اقتصادی باشیم و با راه اندازی شرکت های سهامی خاص قدرت راه به جایی نمی بریم.

  اقتصاد انتخابات ثروت جامعه اسلامی جبهه پایداری خودرو سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیاسی و اقتصادی کامران باقری لنکرانی مشهد
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها