• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37138

  یک روزنامه‌نگار فرانسوی در کتاب خود با نام «طعمه» از رسوایی‌های اخلاقی معمر قذافی در کاخ العزیزیه پرده برداشت.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، « آنیکه کوژان» ، روزنامه نگار فرانسوی در کتاب جدیدش به نام « طعمه» از رسوایی های اخلاقی معمر قذافی - رئیس جمهور مخلوع لیبی - در زمان حضور در کاخ بزرگ العزیزیه سخن گفته است.

  به گزارش شبکه خبری القدس العربی، « کوژان» روزنامه نگار و چهره مطبوعاتی فرانسه قسمت هایی از کتاب مستند خود را در روزنامه لوموند فرانسه به چاپ رساند. انتشارات « گراسه» مستند فرانسوی این کتاب ۳۳۶ صفحه ای را در پاریس منتشر کرد که شامل دو فصل است.

  کوژان در کتاب خود از مصرف مواد مخدر، هتک حرمت ماه مبارک رمضان و تمامی مقدسات دینی، علاقه زیاد قذافی به سحر و جادو و حضور جادوگران در کاخ العزیزیه سخن گفته است.

  وی داستان دختری به نام « ثریا» و حضورش در کاخ العزیزیه را محور اصلی کتاب خود قرار داده است.

  او برای تالیف این کتاب چهار بار به لیبی سفر کرده است و طی سفرهای خود علاوه بر گفت وگو با قربانیان و خانواده های آنان، به دیدار مشاوران قذافی و مسئولان کاخ العزیزیه که در زندان های این کشور در حبس به سر می برند رفته است.

  وی هدف خود از تالیف این کتاب را محکومیت تمامی اعمال زشت و شیطانی قذافی و مبارزه با سکوت مرموز سازمان های جهانی اعلام کرد. او در ادامه بیان حقیقت و آشکار کردن پنهان کاری ها و جنایات قدرتمندان جهان را از وظایف اساسی هر روزنامه نگار دانست.

  این کتاب به زبان های انگلیسی، ایتالیایی، آلمان و عربی ترجمه شده و انتشارات « متوسطیه» در تونس نسخه عربی این کتاب را به چاپ رسانده است. این کتاب با استقبال چشمگیر مخاطبان تونسی مواجه شد.

  آلمان جهان حبس خانواده رئیس جمهور رسوایی زندان لیبی معمر قذافی مواد مخدر

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها