• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37110

  عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه گفت: خطبه فدکیه حضرت فاطمه زهرا (س) یکی از بهترین منابع از مسائل دین از جمله در موارد سیاسی است که اهتمام ویژه کاندیداهای ریاست جمهوری به آن می‌تواند در برطرف شدن بسیاری ازمشکلات کشور راه گشا باشد.

  به گزارش پارس حجت الاسلام والمسلمین محسن غرویان در گفتگو با مهر، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اظهار داشت: خطبه فدکیه حضرت فاطمه زهرا (س) یکی از بهترین متن های معارفی، اخلاقی، اجتماعی و مهم تر از همه سیاسی است و می تواند راه درست ریاست، تبلیغات و انتخاب شعار را به کاندیداهای ریاست جمهوری را نشان دهد.

  وی بیان داشت: در این خطبه حضرت فاطمه زهرا (س) به بیان مسائل سیاسی و اجتماعی خلافت پرداخته و موضع خودشان را در این مورد به صراحت عنوان می کنند.

  استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه شرایط حاکم از نظر علم و سیاست در این خطبه آمده است، عنوان کرد: خطبه فدکیه یک مجموعه کامل از دانستنی ها برای یک حاکم است و مطالعه آن توسط کاندیداهای ریاست جمهوری می تواند بسیاری از نادانسته های آنها را پاسخ دهد.

  تشریح موارد خطبه فدکیه توسط صاحبان منابر
  وی یادآور شد: لازم است صاحبان منابر در مجالس سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به تبیین خطبه فدکیه پرداخته و موضوعات عنوان شده در آن که نیاز جامعه امروز است را برای عزاداران تشریح کنند.

  حجت الاسلام غرویان حضور بانوان را پای صندوق های رأی بسیار مهم دانست و ابراز داشت: بانوان نیز با توجه به توصیه های مقام معظم رهبری و مراجع تقلید باید در این حماسه بزرگ حضور فعالی داشته باشند و در مسائل مهم کشور مشارکت کنند.

  وی هوشیاری، مشورت با افراد صالح و متدین و گوش دادن به رهنمودهای ولی فقیه را بسیار مهم عنوان کرد و خواست تا مردم با دقت فراوان نامزد ریاست جمهوری خود را انتخاب کنند تا فریب یک جریان خاص سیاسی نشوند.

  عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد: شعارهای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری باید مبتنی بر ارزش های اخلاقی و معنوی باشد و از هر گونه جملات نا مفهوم جلوگیری کنند. حجت الاسلام غرویان در پایان افزود: جوانان می توانند با مطالعه خطبه فدکیه راه و رسم درست زندگی را دریافته و آن را در زندگی خود به کار گیرند.

  استاد حوزه علمیه قم انتخابات ریاست جمهوری جامعه حضرت فاطمه زهرا دین ریاست جمهوری سیاسی و اجتماعی شهادت حضرت فاطمه زهرا عضو هیئت علمی ولی فقیه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها