• لینک کوتاه
 • کد خبر: 37026

  وزیر خارجه مصر اواخر ماه جاری میلادی به واشنگتن سفر می‌کند و با همتای آمریکایی خود دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، « محمد کامل عمرو» اواخر ماه جاری میلادی در واشنگتن با « جان کری» دیدار و درباره روابط مصر و آمریکا و راهکارهای حمایت از آن، اوضاع منطقه و به خصوص بحران سوریه گفت وگو خواهد کرد.

  بررسی روند سازش، اوضاع شاخ آفریقا و برنامه هسته ای ایران از دیگر موارد گفت وگوی بین وزرای خارجه مصر و آمریکاست.

  برخی منابع دیپلماتیک مصری نیز گفتند که کامل عمرو در چارچوب یک هیئت وزارتی عربی ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت) به واشنگتن سفر می کند تا به نمایندگی از سوی کمیته طرح صلح عربی در مورد روند سازش رایزنی نماید.

  بر اساس این گزارش این هیئت متشکل از وزرای خارجه مصری، قطری، اردنی، فلسطینی و مغربی خواهد بود که با دولت آمریکا درباره روند به بن بست رسیده سازش بین دو طرف فلسطینی و اسرائیلی گفت وگو خواهند کرد.

  به گفته این منابع انتظار می رود که وزیر خارجه مصر پیش از سفر به واشنگتن به نیویورک رفته و در نشست مجمع عمومی سازمان ملل که به بررسی حل وفصل مسالمت آمیز درگیری ها در آفریقا خواهد پرداخت، شرکت نماید.

  قرار است وی در این نشست دیدگاه مصر درباره راه حل منازعات در آفریقا را که امنیت و ثبات در این کشور را تهدید می کند، ارائه نماید.

  بحران سوریه برنامه هسته ای ایران جان کری دولت آمریکا شاخ آفریقا مجمع عمومی سازمان ملل مسالمت آمیز مصر واشنگتن وزیر خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها