• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36996

  رسانه ها از ادامه عملیاتهای ارتش سوریه در مناطق مختلف به ویژه حومه دمشق برای پاکسازی این مناطق و نیز سیطره کامل ارتش بر درعا خبر دادند.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، خبرگزاری سوریه (سانا) از ادامه عملیات های گسترده ارتش این کشور علیه گروههای برهم زننده امنیت و ثبات سوریه خبر داد. بر اساس این گزارش، در عملیات های نیروهای ارتش در حومه های دمشق و ادلب، شماری از تروریستها کشته شدند و تجهیزات و سلاحهای آنها نیز ضبط شد. بر اساس این گزارش، در عملیات گسترده ارتش در مناطق العتیبه، العباده، جربا و الاحمدیه در الغوطه الشرقیه، تلفات سنگینی به گروههای تروریستی وارد شد.

  همچنین نیروهای ارتش، توانستند تلاش گروههای تروریستی برای ورود به داخل سوریه از خاک لبنان در منطقه تلکلخ را خنثی کنند.

  در منطقه جربا، ۲۵ تروریست در عملیات گسترده ارتش سوریه به هلاکت رسیدند که همگی عضو گروه موسوم به الریح بودند.

  شبکه اسکای نیوز نیز از درگیریهای شدید میان ارتش سوریه و شبه نظامیان موسوم به ارتش آزاد در حومه ادلب خبر داد. این شبکه همچنین از اقدام تروریستها در آزاد کردن یک گروگان لبنانی در ازای دریافت مبالغ هنگفتی دلار خبر داد.

  درگیریهای شدید در منطقه القصیر و اطراف فرودگاه ضبعه در نزدیکی مرز سوریه و لبنان، حملات موشکی گروههای مسلح به مناطق القصر و هرمل لبنان و نیز حملات موشکی آنها به شرق حمص از دیگر تحولات مربوط به سوریه است.

  از سوی دیگر، شریف شحاده نماینده پارلمان سوریه با بیان اینکه ارتش این کشور از ۱۰ روز پیش، یکسره کردن کار گروههای مسلح مسلح را در دستور کار قرار داده، تاکید کرد که ارتش سوریه کنترل کامل شهر درعا را در اختیار دارد.

  " شریف شحاده" که با العالم گفتگو می کرد، خاطر نشان کرد: وضعیت درعا کاملا تحت کنترل است؛ گروه های زیادی از تروریست ها از مرزهای اردن وارد این شهر شدند، اما ارتش سوریه توانست آنها را عقب رانده و کنترل منطقه را در دست بگیرد.

  شحاده درباره حمایت برخی از کشورهای منطقه از تروریست های عضو القاعده در سوریه، اظهار داشت: هرگونه تلاش برای برهم زدن امنیت و ایجاد ناامنی در سوریه فاجعه ای برای همه کشورهای منطقه خواهد بود.

  وی دلیل اختلاف مخالفان سوری را خدمت به کشورهای مختلف در منطقه دانست و تاکید کرد: برخی از این گروه ها با قطر و برخی با عربستان، ترکیه، آمریکا و دیگر کشورها مرتبط هستند

  ارتش سوریه القاعده ترکیه خاک دلار سوریه عربستان قطر کشورهای منطقه لبنان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها