• لینک کوتاه
 • کد خبر: 36991

  رئیس بخش رسانه‌ای وزارت امور خارجه عربستان مدعی شد ایران نمی‌تواند دیپلمات عربستانی را ممنوع‌الخروج کند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، « اسامه بن احمد النقلی» رئیس بخش رسانه ای وزارت امور خارجه عربستان مدعی شد که ایران نمی تواند دیپلمات عربستانی را ممنوع الخروج کند.


  نقلی افزود: تهران تنها می تواند به عربستان اخطار دهد که مایل به حضور این دیپلمات در خاک کشورش نیست.

  وی تاکید کرد که حادثه رانندگی که چندی پیش در تهران رخ داد و یکی از طرف های آن یک دیپلمات عربستانی بود فقط یک حادثه معمولی بوده است.

  وی همچنین شدیدا اخبار منتشر شده درباره اینکه این دیپلمات در حالت مستی رانندگی می کرده را رد کرد.

  روز پنجشنبه ۲۴ اسفندماه در پی تصادف میان یک دستگاه خودروی هیوندای وابسته به سفارت عربستان در تهران و یک دستگاه پراید راننده خودروی پراید در دم فوت کرده و یک عابر پیاده نیز مجروح شده بود.

  بعد از حضور نیروهای انتظامی در محل حادثه و بررسی صحنه، حالت مستی راننده کاملا مشهود و یک شیشه مشروب مصرف شده نیز در داخل خودرو به دست آمده بود.

  علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفته بود: با توجه به اینکه تخلف دیپلمات عربستانی مضاعف است و براساس تستی که پلیس انجام داده وی در حال مستی این کار را انجام داده که تخلفی بین المللی است و به همین دلیل تا روشن شدن تکلیف و استیفای حقوق خانواده شهروند ایرانی از خارج شدن این دیپلمات از کشور ممانعت می شود.

  در واکنش به فهرست ماگنیتسکی؛
  روسیه ۱۸ مقام آمریکایی را تحریم کرد
  شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ ساعت ۱۷: ۵۰
  مرجع: خبرگزاری مهر
  مسکو امروز شنبه در واکنش به اقدام واشنگتن در انتشار فهرست ماگنیتسکی، ۱۸ مقام آمریکایی را در فهرست تحریم های خود قرار داد و عنوان داشت این افراد اجازه ورود به روسیه را ندارند.
  روسیه ۱۸ مقام آمریکایی را تحریم کرد

  به گزارش افکارنیوز ، دومای روسیه در جلسه امروز شنبه خود ۱۸ مقام آمریکایی را مورد تحریم قرار داد.

  بر اساس اعلام دومای رسیه، در میان ۱۸ مقام آمریکایی که تحریم شده اند، نام دو مقام سابق که در دولت جرج بوش حضور داشتند به همراه دو فرمانده نظامی ارتش ایالات متحده دیده می شود.

  این اقدام دوما در واکنش به اقدام روز گذشته آمریکا در ارتباط با انتشار فهرست ماگنیتسکی و ممنوعیت ورود ۱۸ مقام روس به ایالات متحده و همچنین مسدود شدن دارایی های آنها در آمریکا انجام می شود.

  کنگره آمریکا در آذرماه سال گذشته قانون ماگنیتسکی را تصویب و دولت این کشور نیز دیروز جمعه اقدام به انتشار نام ۱۸ مقام روس کرد.

  " سرگئی ماگنیتسکی" مشاور صندوق سرمایه گذاری انگلیسی" Hermitage Capital Management" که متهم به امتناع از پرداخت مالیات بود، ۱۶ نوامبر ۲۰۰۹ در بازداشتگاه موقت" بوتیرکا" مسکو در گذشت که مرگ وی دارای بازتاب گسترده اجتماعی بود.

  به گفته مقامهای روس، ماگنیتسکی در فرار های مالیاتی بنیاد انگلیسی مستقر در روسیه نقش اصلی را ایفا کرده است در همین رابطه در سال گذشته و پس از اقدام کنگره آمریکا، پرونده اختلاس مالیاتی ۵۰۰ میلیون روبلی (۱۷ میلیون دلار) وی به دادگاه ارائه شده بود.

  آمریکا علیه افراد مقصر در مرگ ماگنیتسکی تحریم هایی را برقرار کرده و در این رابطه به اصطلاح" فهرست ماگنیتسکی" علیه ناقضان حقوق بشر را در روسیه تهیه کرده و اصلاحیه جکسون-ونیک را در رابطه با روابط تجاری-اقتصادی با روسیه لغو کرده است.

  ایران خاک خودرو رئیس مجلس شورای اسلامی رسانه روسیه عربستان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مسکو وزارت امور خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها